İlçemiz çağ atlayacak
Reklam
  • Reklam

İlçemiz çağ atlayacak

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Genel revizyon imar planı çalışmalarımızda son aşamaya doğru geldik. Zemin etüdü raporunu bekliyoruz. İmar planı çalışmalarımızı tamamladığımız da ilçemiz çağ atlayacak” dedi

23 Eylül 2020 - 12:15

Canik Belediyesi kırsal ve merkez mahalle muhtarlarının katılımlarıyla istişare, bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, kırsal ve merkez mahalle muhtarları katıldı. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda muhtarlar, mahallelerindeki sorunları ve taleplerini aktardı. Mahalle muhtarlarını tek tek dinleyen Başkan Sandıkçı, Canik ilçesinde devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

DEĞİŞEN VE GELİŞEN CANİK
“Değişen ve gelişen Canik” için bir buçuk yılda çok büyük mesafeler kat ettiklerini ifade ederek sözlerine başlayan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Gelişen ve büyüyen Canik için siz değerli muhtarlarımızla sürekli istişare ederek, sorunları ve talepleri çözüme kavuşturmayı önemsiyoruz. Yaklaşık 1,5 yıldır ilçemize hizmet etmeye çalışıyoruz. Söz verdiğimiz projelerimizi hayata geçirdik hatta çok daha fazlasını gerçekleştirdik. İlçemizdeki hizmetleri aksatmadan yürütmek için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bakanlıklarımızın, milletvekillerimizin destekleriyle, Büyükşehir Belediyemizle de aynı şekilde uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eğitimden sağlığa, spordan kültüre, yol yapım çalışmalarından kentsel dönüşüme kadar her alanda ilçemizin gelişmesine katkı vermek için durmaksızın çalışmalarımız devam ediyor. Belediyecilik gönül işidir. Gönül belediyeciliği anlayışıyla vatandaşlarımızın gönüllerinde yer bulmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

CAZİBE MERKEZİ CANİK
Tüm Türkiye’ye örnek gösterilen Orman Okulu projelerini tamamladıklarını belirten Sandıkçı, “Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak için çalışıyoruz. Tüm okullara yazılım kodlama ve akıl zeka oyunları setleri vereceğiz. Geçtiğimiz 1 yıllık süreçte Büyükşehir Belediyemizin de destekleriyle Canik Belediyesi olarak ilçemiz genelinde çok ciddi mana da asfalt, parke yol, bordür, beton yol, oluk çalışması, karo çalışması, sathi kaplama çalışması gerçekleştirdik. Korona denetimleri, dezenfekte çalışmaları, temizlik, ot biçme, sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmesi gibi çalışmalarımız artık rutin olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalar. Genel revizyon imar planı çalışmalarımızda son aşamaya doğru geldik. Zemin etüdü raporunu bekliyoruz. İmar planı çalışmalarımızı tamamladığımız da ilçemiz çağ atlayacak. Şehir Hastanesi, Hızlı Tren İstasyonu, Tıp fakültesi, Hükümet Konağı, Gençlik Merkezi, Millet Bahçesi, Orman Okulu, Yeni Mahalle, Soğuksu Mahallesi ve Şeker Ahmet Sokak’ta gerçekleşecek kentsel dönüşüm projeleriyle ilçemiz Karadeniz’in parlayan yıldızı haline gelecek. Artık cazibe merkezi Canik olacak” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gyasi sahada
Gyasi sahada
Dört eksik
Dört eksik