SAMSUN HABER- İlkadım Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevindeki tüm yaş kategorilerinin katıldığı yılsonu gösterisi yoğun katılımla gerçekleştirildi. İlkadım Belediyesi bünyesindeki 8 kreşi ve 22 sınıfı ile 400 minik öğrenciye eğitim veren Kreş Müdürlüğü tarafından hazırlanan gösteri, izleyenlerin beğenisini topladı. İlkadım Belediyesi Çok Amaçlı Salonda düzenlenen etkinlikte, miniklerin gösterileri, ailelerden büyük alkış aldı. 6 yaş grubundan 20 öğrenci ise gösterilerin sonunda kreşten mezun oldu. İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, "Belediye hizmet binamızdaki kreş ve gündüz bakımevinde, öğrencilerimize sadece eğitim verilen bir yer değil. Burada doğaya saygılı, çevreye duyarlı olmaları, bilimsel ve sanatsal alanlarda da kendilerini geliştirebilmeleri için imkanlar sunuluyor" dedi.
'EDİNDİKLERİ KAZANIMLAR HAYATLARINDA ETKİLİ OLACAK'
Minik öğrencilerin gösterilerdeki performanslarının, onların takım ruhu ve işbirliği yapabilmelerine, toplum içinde uyumlu birer birey olmalarına da olanak sağladığını belirten İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, "Belediye binamızda bulunan kreş ve gündüz bakımevimiz, tek başına eğitim verilen bir birim değil. Burada öğrencilerimiz eğitim almanın yanı sıra sosyalleşiyor ve birlikte hareket etmeyi öğreniyor. Ailelerimizin en değerli varlıkları olan çocuklarımızın böyle güzel ortamlarda eğitim almaları, hayata katılmaları; sanatsal, kültürel, sportif becerilerini geliştirmelerini önemsiyoruz. Hayalleri olan, yaratıcılıklarını edindikleri kazanımlarla kuvvetlendiren TEKNOFEST kuşağı yavrularımızın bir kısmı, buradan mezun olup okul hayatına başlayacaklar. Edindikleri kazanımların, okul hayatlarında da çocuklarımıza katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu kazanımlar yalnızca ilkokul değil lise, üniversite hatta kariyer planlamalarında da etkili olacak. Bu güzel gösteri için öğrencilerimize ve onları yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Tugay BAŞSAN
Belediyemize ve tüm kreş öğretmenlerimize çok çok teşekkürler. Anneler ve maddi gücü olmayan aileler için çok iyi bir imkan ve hizmet sunulmuş. Samsun'da bir çok aile halen ücretsiz kreş konusundan habersiz. Zeytinlik kreşinde bir akrabamın çocuğu var. Annesi çok memnun. Hastane mahallesine'de güzel bir kreş istiyoruz. Mahallemizi belediyemiz neden sahipsiz bırakıyor. Biz başkanımıza böyle davranmadık.