İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeyi tertemiz tutmak için günlük temizlik faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Ekipler, belirlenen programlar dahilinde mahallelerde detaylı temizlik çalışmalarını da sürdürüyor.
BAŞKAN KURNAZ’DAN DESTEK ÇAĞRISI
İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, İlkadımlılara temizlik çalışmalarına destek ve iş birliği çağrısında bulundu. Kurnaz, "Biz tüm imkanlarımızla daha yaşanabilir bir İlkadım için çalışıyoruz. Sizler de daha temiz ve güzel bir ilçede yaşamak istiyorsanız, sokaklarınızı temiz tutun. Çünkü en güzel temizlik kirletmemektir" dedi.
GECE GÜNDÜZ ÖZVERİLİ ÇALIŞMA
Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, gece gündüz demeden ilçede özverili bir çalışma sürdürüyor. Periyodik olarak çöp toplama, mıntıka temizliği, konteynerlerin etrafına bırakılan çöp ve atıkların kaldırılması, yabani ot temizliği gibi çalışmaları aksatmadan yapıyorlar. Bu kapsamda; mahallelerde cadde, sokak ve kaldırımlar süpürülüp yıkanırken, çöp konteynerleri de düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Yapılan bu çalışmalar mahalle sakinleri tarafından büyük memnuniyetle karşılanıyor.
İLÇE SAKİNLERİNİN SAĞLIĞI VE HUZURU ÖNCELİĞİMİZ
İlkadımlıların memnuniyetini ve huzurunu sağlamak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştıklarını belirten Başkan İhsan Kurnaz, "Ekiplerimiz yıkama işlemlerini düzenli olarak yapıyor. Amacımız vatandaşlarımızı bilinçsiz atılan çöplerden dolayı oluşan kokudan ve toz oluşumundan korumak. İlkadım’ın emekçileri, ilçe sakinlerinin sağlığı ve huzuru için yaz mevsiminde de yıkama ve çöp toplama işlemlerine daha fazla hassasiyet gösterecek. İlçe halkımızın da temiz bir İlkadım için gereken özeni göstereceğine yürekten inanıyorum" diye konuştu.
Şükran AKÇAY
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/666008081c6da.jpg)
Şükran AKÇAY