İlkadımlılara ücretsiz spor eğitimi

İlkadımlılara ücretsiz spor eğitimi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Şehrimizde gençleri spora teşvik ediyoruz. Herkes sporla buluşsun diye spor salonlarımızda 11 bin gencimize ücretsiz salon sporlarına yönelik eğitim veriyoruz” dedi

03 Ocak 2020 - 10:37

İlkadım Belediyesi İlkadımlı gençlere yönelik sürdürdüğü kültürel ve sportif faaliyetlerini artırıyor. Kadifekale  Mahallesi’nde uzun zamandır hizmet veren, kent merkezinden yaklaşık 20 dakikalık yürüyüş ya da araçla 10 dakikalık mesafede yer alan salonda, badminton, basketbol, jimnastik, güreş, eğlenceli atletizm, step aerobik, bay-bayan fitness, pilates, muaythai, kickboks, taekwondo gibi dersler veriliyor. Çeşitli dallarda sporseverlere hizmet veren Mete Adanır Spor Salonu’nda eğitim alan sporculara ulusal ve uluslararası müsabakalarda ücretsiz ulaşım imkanı da sunuluyor. Tam donanımlı spor salonunda bütün spor dallarındaki faaliyetler, alanında uzman eğitmenler eşliğinde yapılıyor. Ayrıca spor salonunda bulunan özel yetenek parkurunda Polis Meslek Yüksel Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Polis Okulu ve Askeri Liselere girecek olan adaylara ücretsiz etaplarda yapılacak olan yetenek sınavlarına kendilerini hazırlıyor.

İLÇE HALKININ İLGİSİ MUTLU EDİYOR

“Sporda branş ayrımı yapmaksızın gençlerimizi salon sporlarına teşvik etmek adına dalında uzman spor branşları antrenörlerimiz tarafından spor salonlarımızda ücretsiz eğitim veriyoruz. Ailelerin ve ilçe halkını spor tanıtım faaliyetlerimize ilgisi harika ve bu bizi gerçekten çok mutlu ediyor” diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Spora ve sporcuya her alanda destek sağlıyoruz. Özellikle gençlerimizin spora daha çok yönelmelerini sağlamak ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları adına Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ile gençlerimizi sporsal faaliyetlere yöneltecek alanları çoğaltıyoruz. Gençlerimiz bizlerin geleceğini oluşturuyor. Bu yüzden onlarla ilgili olan her türlü projeye destek veriyoruz. Bunun yanına spor her yaşta var olan bir olgu. Sağlık için de yapılması gerekiyor. Vatandaşlarımızın sağlığı ve rahatlığı içinde mahallelerimizde sem sahaları oluşturuyor, parklarımıza fitness aletleri kazandırıyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 YARDIM PARALARI İKAMETLERE GÖTÜRÜLÜYOR
 YARDIM PARALARI İKAMETLERE GÖTÜRÜLÜYOR
Samsun çağrılara uyuyor
Samsun çağrılara uyuyor