Samsun'da İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmren Nilay Tüfekci'nin 'Sen de İnan Samsun' brandası giydirilen Seçim Koordinasyon Merkezi binasının önüne, AK Parti tarafından 'Samsun 23 Yıldır İnandığı Yolda Yürüyor' sloganı yazan Erdoğan görseli asıldı.
İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tüfekci, Seçim Koordinasyon Merkezi binalarının önüne, AK parti tarafından Erdoğan brandası asılması ile ilgili yaptığı açıklamada duruma tepki gösterdi. Tüfekci, parti SKM'lerinin üzerinde bulunan branda da 'Sen de İnan Samsun' sloganı yazdığını, AK Parti'nin ise bu slogana karşılık, 'Samsun 23 Yıldır İnandığı Yolda Yürüyor' yazılı Erdoğan görselini SKM'lerinin önüne astığını söyledi.
Tüfekci, İYİ Parti İl Başkanlığı'nın da kullandığı Seçim Koordinasyon Merkezi önünde bu akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız alet edilerek bizim sloganımıza karşı farklı bir slogan üretilerek yapılan bu adaletsiz ne siyasi etiğe ne seçmenin ferasetine saygılı olmadıklarını göstermektedir. Buradan bütün Samsun halkına, bütün hemşerilerime sesleniyorum. AK Parti İl BAşkanı ve Büyükşehir Başkan adayı Halit Doğan'dan talep ediyorum. Bu siyasete sığmaz, etiğe sığmaz. Bu yakışıksız davranıştan vazgeçmeniz lazım." dedi.
Haydar ÖZTÜRK
Siyaset
Yayınlanma: 02 Şubat 2024 - 21:00
İmren Nilay Tüfekci'den AK Parti'ye slogan ve pankart tepkisi
Samsun'da İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmren Nilay Tüfekci'nin Seçim Koordinasyon Merkezi'nin önü, AK Parti tarafından Erdoğan görseli ile kapatıldı. Tüfekci duruma tepki gösterdi.
Siyaset
02 Şubat 2024 - 21:00