Samsun haber- İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, TV 100'de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.
Tüfekci, Cevat Öncü'nün İYİ Parti'den aday gösterilmemesi üzerine, 20 günlük CHP üyeliği sonrasında CHP'den aday olduğunu belirtti.
'20 GÜNLÜK ÜYELİKLE CHP ADAYI OLDU'
İmren Nilay Tüfekci Cevat Öncü'yü hedef alarak, "Ana muhalefetin adayı Öncü, hiçbir aday belli olmadan ekim ayında bizim partimize bir aracı vasıtasıyla ulaşarak İYİ Parti Büyükşehir adayı olması ile ilgili talepte bulunmuştu. Ancak ittifakın sonlanması kararı aldık çünkü ittifak olmayacağını anladığımızda bu talebi değerlendirmedik. Sonrasında CHP'ye üye olundu ve 20 günlük üyelikle de büyükşehir adayı oldu" ifadelerini kullandı.
'SAMSUN'A HİZMET AMACIYLA YARIŞIYORUM'
Tüfekci, iktidar partisinin yönettiği bir şehirde olduklarını ve rakiplerinin ve eleştirmelerinin odaklanması gerekenin bu olduğunu belirtti. Kendisinin ise baştan beri ikincilik veya üçüncülük için değil, şehre hizmet etmek amacıyla yarıştığını vurguladı. "Baştan beri sahaya girdik ve kazanmak için bu şehre hizmet etmek için yarışıyoruz" diyen Tüfekci, eleştirel söylemlerin anlamının sınırlı olduğunu düşündüğünü ifade etti.
Kübra ÖKSÜZ
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/03/6603eeca94211.jpg)