Samsun'da Atakum Belediye Başkan aday adayı ve eski Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan AK Parti Atakum Belediye Başkan adayının açıklanması sonrası dikkat çekici açıklamalar geldi.
AK Parti'nin Samsun'da Atakum Belediye Başkan adayı mimar Özlem Maraş olurken, aday adayı ve eski Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yaptığı açıklamada, "Atakum Belediye Başkan Adaylığımız; Sizlerin teveccühüne, halk anketlerinden açık ara 1. çıkmamıza rağmen maalesef AK Parti Samsun karar vericilerinin şahsi hırslarına kurban edilmiştir" dedi.
2019 yerel seçim sürecinde kendisine haksızlık yapıldığını da belirten İshak Taşçı, açıklamasında yer alan "Atakum için yarım kalan hayallerimizi tamamlamak, hemşehrilerimi hak ettiği hizmet ve yönetim anlayışıyla buluşturmak için sahada olacağım." ifadeleri ile de dikkati çekti. Taşçı'nın bu sözleri 'Başka partiden aday olacağı' şeklinde algılanırken, Taşçı şunları dile getirdi:
"Bilinmelidir ki; “Güneş balçıkla sıvanmaz.” Dolyan’ı, Hanımtepe’yi, Çayır’ı, Karagöl’ü, Ulupınar’ı, Tombalak’ı, Acısu’yu, Gerçeme’yi, Olyas’ı, Mamados’u, Sırıncak’ı ve daha nice yerleşim yerini ve tarihini bilmeden Atakum yönetilemez. Atakum’a hizmet edilemez. En büyük sevdamız olan Atakum’u işbilmezlerin, beceriksiz yönetimlerin eline bırakmayacak kadar çok seviyoruz. 2014-2019 yılları arasında ilçemizde gerçekleştirdiğimiz 87 başarılı proje, çalışmalarımız ve toplumun her kesimiyle kurduğumuz sıcak ilişkilere rağmen bize yapılan haksızlığı, Kurucusu olduğumuz AK Parti'ye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a halel getirmemek adına ve sadakatimiz gereği sineye çektik. O dönemde yerimize aday gösterilen Zihni Ağabeyimize destek olarak elimizden geleni yaptık. 2019’da bize yapılan haksızlığı sineye çekmemizden cesaret alanlara sesleniyorum! Atakum için yarım kalan hayallerimizi tamamlamak, hemşehrilerimi hak ettiği hizmet ve yönetim anlayışıyla buluşturmak için sahada olacağım. Hayalimizdeki Şehir Atakum hedefimize siz değerli hemşehrilerim ile birlikte ulaşacağımıza inanıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun." Haydar ÖZTÜRK
"Bilinmelidir ki; “Güneş balçıkla sıvanmaz.” Dolyan’ı, Hanımtepe’yi, Çayır’ı, Karagöl’ü, Ulupınar’ı, Tombalak’ı, Acısu’yu, Gerçeme’yi, Olyas’ı, Mamados’u, Sırıncak’ı ve daha nice yerleşim yerini ve tarihini bilmeden Atakum yönetilemez. Atakum’a hizmet edilemez. En büyük sevdamız olan Atakum’u işbilmezlerin, beceriksiz yönetimlerin eline bırakmayacak kadar çok seviyoruz. 2014-2019 yılları arasında ilçemizde gerçekleştirdiğimiz 87 başarılı proje, çalışmalarımız ve toplumun her kesimiyle kurduğumuz sıcak ilişkilere rağmen bize yapılan haksızlığı, Kurucusu olduğumuz AK Parti'ye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a halel getirmemek adına ve sadakatimiz gereği sineye çektik. O dönemde yerimize aday gösterilen Zihni Ağabeyimize destek olarak elimizden geleni yaptık. 2019’da bize yapılan haksızlığı sineye çekmemizden cesaret alanlara sesleniyorum! Atakum için yarım kalan hayallerimizi tamamlamak, hemşehrilerimi hak ettiği hizmet ve yönetim anlayışıyla buluşturmak için sahada olacağım. Hayalimizdeki Şehir Atakum hedefimize siz değerli hemşehrilerim ile birlikte ulaşacağımıza inanıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun." Haydar ÖZTÜRK
Belediye tesislerine kabartmalı ışışlı tabelalarla ismini yazıyordu son sene işi o kadar abarttı ki şehrin girişine kabartmalı ışıklı resmini yaptırdı... aslında çalışıyordu ama görgüsüzlüğü başını yedi...