İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmren Nilay Tüfekci, Samsun için hazırladığı projeleri Ömer Halisdemir Çok Amaçlı salonda gerçekleşen lansman toplantısı ile kamuoyu ile paylaştı.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Musavvat Dervişoğlu, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, İYİ Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü ve çok sayıda partili ile vatandaşın katıldığı proje lansman toplantısında göreve seçilmesi halinde Samsun'da hayata geçireceği projeleri açıklayan İmren Nilay Tüfekci, "Samsun'u geleceğe birlikte taşıyacağız. Bugün proje lansmanımızda bu söylediklerimizi nasıl yapacağımızı hangi projelerle şehrimizi ihya edeceğimizi detayları ile paylaşacağız. Geleceğin Samsun'u diyerek yola çıkıyoruz. Samsun'un geleceğini inşa etmeye talibiz" dedi. İmren Nilay Tüfekci lansman toplantısında projelerini öncelikli hedefler, sosyal destekler ve prestij projeler olmak üzere 3 ana başlıkta hazırladıklarını belirterek "İlk öncelikli hedefimiz trafik. Samsunumuz bu şehri dert edinmiş vizyoner akıllar tarafından yönetilmediği için sürekli yeni şehircilik sorunları ile karşılaşmakta. Samsun'da vatandaşımızın en çok zikrettiği sorunlardan biri haline gelene trafik sorunu acil çözüm bekliyor. Sağlıklı yaşam ve alternatif ulaşım için 30 kilometre uzunluğunda bir bisiklet yolu yapacağız. Otobüs duraklarımızı modernize edeceğiz. Diğer bir sorunumuz alt yapı sorunu. Samsun'un sellerini izliyoruz. Sel sorunu belediyenin asli görevini yapmaması nedeniyle yaşanıyor. Göz boyayan belediyeciliği bitireceğiz" diye konuştu. İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı İmren Nilay Tüfekci, 31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelmeleri halinde Samsun'da deniz üzerine Savarona Adası ile Büyük Samsun Fuarı, Masal Park, Yükseliş Meydanı, Cumhuriyet Köyü gibi projelerini hayata geçireceğini belirterek şunları dile getirdi:"Vatandaşına hizmet eden belediyecilik anlaşımızla fark yaratacağız. Samsun için bilim insanları ve oda temsilcilerimizle bir kurul oluşturacağız ve afetlere karşı şehrimiz ve insanımızın risklerini azaltacak master planımızı hazırlayacağız. Kentsel dönüşümde ada bazlı dönüşümü destekleyeceğiz. Depreme dayanıklı binalar inşaa edeceğiz. 5 yılda 30 bin yeni konut üretimini hayata geçireceğiz. Samsunspor kafilesinin geçirdiği kazada hayatını kaybedenler için Samsunspor Şehitler anıtı ve Emin Kar Meydanı yapacağız. Taraftarlarımıza maç günü ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacağız. Genç Samsun projesi ile üniversiteli gençlerimize 8 ay boyunca aylık bin liradan burs sağlayacağız. Ulaşım sorunları çok fazla onlar için aylık 20 biniş ücretsiz olacak. Üniversiteli öğrencilerimize anlaşmalı restorantlar ile indirimler sağlanacak. Gençlerin barınma sorunları için belediye yurdu yapacağız. Emeklilerimizi yalnız bırakmamak için, onlara belediyemizin bütçesi dahilinde destek olacağız. Emeklilerimize her bayramda 1500 TL destek ödemesi yapacağız. Ayrıca emeklilere özel indirimler uygulanacak, sosyal tesisler kurmayı yada varolan işletmelerle anlaşmalar yapmayı planlıyoruz. Ağ geçidi projemiz ile Samsun limanı uluslarası ticarette rol oynayacak potansiyele sahip. Bu projemiz ile uluslarası ticaret ve turizm merkezi olan bir şehir halini alacak. Mert Irmağı düzenlemesini hayata geçireceğiz. Bu düzenlemeler sonrası tarihi köprüler, kafeler, gezinti tekneleri ile bölge şehrimiz için cazibe merkezi olacak. Yeni Kent Merkezi projemiz ile Yükseliş Meydanı oluşturacağız. Belediye binası, yaşam merkezi bu meydanda yer alacak. 100 bin metrekare büyüklüğü ile bu meydan Türkiye'nin en büyük meydanı olacak. Meydanda yükseliş binası yapılacak. 20 bin metrekare büyüklük ve 55 metre yükseklik ile yükseliş binası Samsun'a değer katacak. 5 bin kişilik yeni merkez cami yapılacak. Ve Masal Park projemiz var. Sahada en çok beğenilen projemiz oldu. 130 bin metrekare alan üzerine kurulacak bu tema parkta, Ladik, Bafra ve Terme ilçelerinde yetiştirilecek 55 milyon çiçek kullanılacak. Dünyanın en büyüğü olacak bu park kendi maliyetini 6 yıl içinde çıkaracak. Büyük Samsun Fuarını hayata geçireceğiz. İçinde ihtisas fuarı kongre merkezlerinin bulunduğu bir fuar alanı yapacağız. 5 yılda 270 adet çocuk alanı ve park yapacağız. Samsun Marina ile kruvaziyer gemilerin yanaşacağı bir liman yapacağız. En önemli projelerimizden biri de Savarona projemizdir. Adamız sosyal alanları ile büyük ilgi toplayacak." Haydar ÖZTÜRK
İmren Nilay Tüfekçi Samsun için çok büyük bir şans. Dinamik, genç ve vizyoner aday. Proje lansmanı çok heyecan vericiydi. Şehrimizi AKP den kurtarmamız gerekiyor…
Ne yalan söylim, en çarpıcı projeleri Nilay TÜFEKÇİ ortaya koymuş. İktidar partisi olmayan bir belediye bu projelerin altından kalkamaz başka, ama harbiden heyacan verici. Şahsen yıllardır Samsun açıklarına bir yapay ada yapılsa diye düşünürdüm.