Japon deprem uzmanı Samsun’da sushi yaptı
Reklam
Reklam
  • Reklam

Japon deprem uzmanı Samsun’da sushi yaptı

Samsun’a gelen deprem uzmanı Japonya Yurtdışı İnşaat Şirketleri Derneği Türkiye Şubesi Genel Sekreteri Yoshinori Moriwaki, OMÜ’lü öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelerek Japon mutfağının önemli yemeklerinden ‘sushi’ yaptı

08 Kasım 2019 - 11:32

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Uzakdoğu Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Deprem Gerçeği ve Alınması Gereken Önlemler’ adlı bir söyleşiye katılarak İstanbul depremine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Japonya Yurtdışı İnşaat Şirketleri Derneği Türkiye Şubesi Genel Sekreteri Yoshinori Moriwaki, seminerin ardından katıldığı bir yemekte ‘sushi’ yaptı. OMÜ) Uzakdoğu Topluluğu yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerle Ms İlayda Cafe & Bistro’da buluşan Yoshinori Moriwaki, 10 yıllık ‘sushi’ ustalığını mutfağa girerek ispatladı.

‘BİZİM İÇİN BÜYÜK ŞANS’

Etkinlikle ilgili konuşan OMÜ Uzakdoğu Topluğu Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Alihan Sevinç, “Yoshinori Moriwaki’yi uzun yıllardır tanıyoruz, kendisi 29 yıldır Türkiye’de ikamet ediyor. Japonya Yurtdışı İnşaat Şirketleri Derneği Türkiye Şubesi Genel Sekreterliği görevini üstleniyor. Kendisi Türkiye’de olan Marmaray tüp geçit projesi ve aynı zamanda Körfez Geçiş Köprüsü’nün denetçisidir. Kendisi ile tanışmak, birlikte vakit geçirebilmek ve tecrübelerini dinlemek bizim için büyük bir şans. Bu anlamda kendimizi şanslı hissediyoruz. Yoshinori Moriwaki, sushi aşçısıdır, yaklaşık 10 yıldır sushi yapmaktadır. Katıldığımız deprem seminerlerinin ardından onunla beraber sushi yeme ve sohbet etme fırsatı bulduk” diye konuştu. Diğer yandan işletme sahipleri Emek Önder Bilecen ve eşi Ayfer Bilecen ise Yoshinori Moriwaki’ye işletmelerini tercih ettikleri için teşekkür etti.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Birol Berkem yalanladı
Birol Berkem yalanladı
Uzun bir aradan sonra yüz yüze görüşme
Uzun bir aradan sonra yüz yüze görüşme