Karpuz çekirdeğinde mucize
Reklam

Karpuz çekirdeğinde mucize

Samsun’da, misafirleri için aldığı karpuzun iki çekirdeğini birleştirince ‘Allah - Muhammed’ yazdığını fark eden 56 yaşındaki emekli imam Nureddin Baş adlı vatandaş, 1988 yılından buyana çekirdeklere gözü gibi bakıyor.

06 Haziran 2019 - 15:27

Alaçam ilçesi Yakacık Mahallesi’nde yaşayan 56 yaşındaki emekli imam Nureddin Baş, 1988 yılında yaşadığı olayı unutamıyor. Nureddin Baş, evine gelen misafirlerine ikram için aldığı karpuz çekirdeklerini birleştirdiğinde ‘Allah’ ve ‘Muhammed’ yazılarının ortaya çıktığını söyledi. O günden buyana çekirdeklere gözü gibi bakan ve dualar eden emekli imam, durumu Allah’ın mucizesi olarak nitelendiriyor.

1988 YILINDA MİSAFİRLERİME…
Nureddin Baş, “İmam olduğum sene 1988’di. Evime gelen misafirler için bir karpuz almıştım. Karpuzu kestikten sonra gelişen olaylar A beni ve ailemi çok etkiledi. Kesilen karpuzun çekirdekleri dikkatimi çekti. Çekirdeklerini dikkatle incelediğimde bir tuhaflık olduğunu gördüm ve yan yana birleştirdiğimde ‘Allah’  ve de ‘Muhammed’ yazısıyla karşılaştım” diye konuştu.

‘AKLIMDAN ÇIKARTAMIYORUM’
Yaşadıklarını şaşkınlıkla anlatan emekli imam Nureddin Baş, “Gerçekten son kelimesine kadar üzerinde okunacak kadar net yazıyla karpuz çekirdeklerinin birleştirdiğimizde kuran da peygamberimiz Hz. Muhammed’in isminin son harfin bile T, harfi değil orijinal olan D harfiyle bile birebir çıkıyor. Artık siz buna ne dersiniz bilmem, ama ben yüce Allah’ın mucizelerinden bir olan keramet diyorum. Yüce Allah bizlere bu konuda o kadar mucizesini göstermiştir ki; bu da karpuz çekirdeklerinde oluşan başka bir mucizesidir. 1988 yılında başıma gelen bu güzel ve unutmayacağım mucize aklımdan çıkartamıyorum” şeklinde konuştu.

‘ÖMÜR BOYU SAKLAYACAĞIM’
Nurettin Baş, şöyle devam etti; “İnşallah yüce Allah’ın bana ve ailem için mutluluk veren mucize olan ve üzerinde ‘Allah’ ve ‘Muhammed’ yazan karpuz çekirdeklerini bir çerçeve yaparak ömür boyu saklayacağım, asla unutamayacağım bu güzel mucizeyi benden sonrada ailemin diğer insanlara anlatmasını istiyorum.”

Kaynak: Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAL’da 4 takım olacak
BAL’da 4 takım olacak
TFF 3. LİG’DE MÜCADELE EDECEK OLAN ÇARŞAMBASPOR’DAN MESAJ VAR…
TFF 3. LİG’DE MÜCADELE EDECEK OLAN ÇARŞAMBASPOR’DAN MESAJ...