Reklam
  • Reklam
Kaymak’tan ’internet kafe’ yasağı
Reklam

Kaymak'tan 'internet kafe' yasağı

Samsun Valiliği okul günlerinde saat 08.00-18.00 saatleri arasında öğrencilerin okul kıyafetiyle internet kafelere alınmasına yasak getirdi.

15 Şubat 2018 - 10:17

Samsun Valiliği okul günlerinde saat 08.00-18.00 saatleri arasında öğrencilerin okul kıyafetiyle internet kafelere alınmasına yasak getirdi.

Samsun Valisi Osman Kaymak imzasıyla yapılan duyuruda, Samsun ili sınırları içerisinde eğitim ve öğretimin güvenli, verimli olarak sağlanması amacıyla ilk ve orta öğretim öğrencilerinin, okullarının eğitim öğretime açık olduğu günlerde okul kıyafetiyle 08.00-18.00 saatleri arasında internet kafelere alınmasına sınırlama getirildiği açıklandı. Getirilen yasak ile birlikte internet kafelere okul kıyafetiyle öğrenci alınması halinde idari para cezası uygulanacağına dikkat çekildi. Öğrencilerin olumsuz yönde etkilenmemesi ve ders saatlerinde okullarında olmasının sağlanmasını hedeflendiği uygulama kapsamında, internet kafelerin kapılarına ‘okul kıyafetiyle girilemez’ levhası asılacak ve uygulama yakından takip edilecek.
Gülsüm ATİK

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Musa osma
    1 yıl önce
    Bizim ilçede eğitim saati 3 te bitiyor biz ne yapacagız peki ? girmek ısteyenı 18 e kadar kapıdamı bekletecegız herkes ınternet cafeye karsı ama öğretmenler butun ödevleri internetten verıyor evinde bilgisayarı o***lar şanslı ya olmayanlar yurtlarda ka***lar ? yazıcısı olmayanlar almayalım mı yanı onlarıda.biz devletın bıze söyledıgı filtre programını kul***ıyuoruz sıgara yasagını uyguluyoruz ve sureklı denetımden gecıp tam not alıyoruz yasak sıtelere erısım kapalı hadi biz göz onundeyız bize bır suru yasak var cocukları korumak adına eyvallah sözumuz yok bızımde cocuklarımız onlar pekı evlerde ınternete nasıl bır onlem alacaksınız hıc olmasa bızım cafelerımızde gözumuzun onunde guvenlı ortam guvenlı ınternet kul***ıyorlar agzından kufur cıkanı bıle uyarıyoruz bunu yerı gelıyor anne babalar bıle yapmıyor.yasaklara tabıkı uyacagız ama lutfen il ve ilçelerın egıtım öğretım saatlerıne göre ayar***ırsa bızlerde ısımızı yapabılırız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otobüsten inerken 3 bin 24 adet uyuşturucu hapla yakalandı
Otobüsten inerken 3 bin 24 adet uyuşturucu hapla yakalandı
Kozmetik dükkanından hırsızlık yapan 2 Iraklı zanlı gözaltında
Kozmetik dükkanından hırsızlık yapan 2 Iraklı zanlı...