Beslenme ve Diyet Uzmanı Nurhayat Kaynar, kadın ve erkeklerde kısırlık oranında artış olduğunu açıklayarak, kısırlığa neden olan beslenme alışkanlıkları ile ilgili bilgi verdi.
Son yıllarda kısırlık oranlarındaki ciddi artışın beslenme alışkanlıklarının üreme sağlığı üzerindeki etkilerini gözler önüne serdiğini söyleyen Nurhayat Kaynar, "Hızlı ve işlenmiş gıdaların yaygınlaşmasıyla birlikte, doğurganlık üzerindeki olumsuz etkiler daha belirgin hale geliyor. Dolayısıyla, sağlıklı ve dengeli beslenme, doğurganlık ve sağlıklı gebelik için temel bir öneme sahiptir" dedi.![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665e1e81b9700.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665ebe6e21c27.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665ebe8fe11d6.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665ebeb9639e2.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665ebedf01871.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665ebf050cdb4.jpg)
Çoook önemli çoook yaşayan bilir geç kaldık ama daha dikkat edicem artık sağolun var olun hocam
Çok değerli bilgiler...bizi sürekli aydınlattığınız için teşekkürler ????????
Sağlıksız beslenmek insan vücudunu o kadar etkiliyor ki, çevremde böyle sorunlarla karşılaşanların sayısı giderek artıyor. Gerçekten hayatımızdan zararlı şeyleri çıkarmamız gerekiyor çok haklısınız...
Hocam yazılarını ilgiyle takip ediyoruz. Özellikle uyglanabilir diyetler ile ilgili tavsiyeleriniz bizler için çok değerli. Teşekkür ederiz.
kesinlikle doğru çok dikkat etmek lazım tüp bebek merkezleri kuyruk oldu artık
Daha dikkat edicem hocam
evet eskiden bu kadar yoktu herkesin çevresinde bu sorun var :(