Samsun haber - Samsun'da 8-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Kültür Yolu Festivali ile ilgili Ömer Halisdemir salonunda basın toplantısı yapıldı. Toplantıda festivalin tanıtım afişinde Atatürk Anıtı'nın küçük, Saathane Meydanı’ndaki Saat Kulesi'nin ise ana görüntü olarak kullanılması eleştiri konusu oldu.
GAZETECİLER ATATÜRK ANITINI SORDU
Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan ve Kültür Turizm Bakanlığı Yaşayan Miras Kültürel Etkinlikler Genel Müdürü ve Kültür Yolu Festivali Direktörü Selim Terzi'nin katılımı ile yapılan toplantıda, Samsun'un simgesi olan Atatürk Anıtı'na tanıtım afişlerinde küçük bir görsel olarak yer verilmesi ile ilgili gazeteciler "Samsun'un simgesi Atatürk Anıtıdır. Festival görselinde neden Atatürk Anıtı kullanılmadı da Saat Kulesi kullanıldı" sorularını sordu.
BU SENE SAAT KULESİ SEÇİLDİ
Kültür Turizm Bakanlığı Yaşayan Miras Kültürel Etkinlikler Genel Müdürü ve Kültür Yolu Festivali Direktörü Selim Terzi bu sorulara "Festivalin tek bir logosu var. O her sene şehirlerde seçilen kültür ve turizme ait bir ikon. Bu sene Saat Kulesi olacak. Seneye başka bir ikon olacak. Her sene değiştirilecek bir çalışma. Milli Mücadelenin şehrinde Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili, Atatürk Kültür Yolunda etkinliği bu festivalde var" yanıtını verdi.
ÜNLÜ SANATÇILAR KONSER VERECEK
Öte yandan gerçekleşen basın toplantısında 8-16 Haziran tarihleri arasında Samsun'da gerçekleşecek Kültür Yolu Festivali kapsamında Batı Park alanında kurulacak sahnede Oğuzhan Koç, Buray, Uğur Aslan, Ferhat Göçer, Cem Adrian, Can Bonomo, Mert Demir, Fatma Turgut ve Bengü'nün ücretsiz olarak konser verecekleri belirtildi.
Haydar ÖZTÜRK
Haydar ÖZTÜRK