Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi eski Başkanı Mahmut Demir, bir dönem birlikte çalıştığı ve vefat eden yol arkadaşlarını anmak için anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Amasya Şeker Fabrikası iştiraki olan şirketlerde yönetim kurulu üyeliği yapmış ve 85 yaşında vefat eden Ahmet Çelik'in Vezirköprü'deki cenaze törenine katılan Demir, burada merhum Çelik için son görevini yerine getirdi.
VEFA GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİ
Cenaze töreninin ardından Demir, uzun süre yol arkadaşlığı yaptığı ve Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nde Başkan Vekilliği ve daha sonra Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olan Hüseyin Fakı'nın mezarını ziyaret etti. Vezirköprü ilçesi Bayram Mahallesi'nde bulunan mezarlıkta, beş yıl önce vefat eden Hüseyin Fakı'nın mezarı başında dua okuyan Demir, duygularını şu sözlerle dile getirdi: "Uzun süre birlikte Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nde görev yaptığım, beş yıl önce aramızdan ayrılan hakka yürüyen Hüseyin Fakı amcamızı mezarı başında ziyaret ettim. Dua okudum, arkadaşlık, dostluk ve vefa görevimi yerine getirdim. Rahmetli Fakı gibi insanlar az yetişiyor, mekanı cennet olsun."
Mahmut Demir'e bu anlamlı ziyaretinde eski Havza Ziraat Odası Başkanı Fahri Şahin, Havza Karadeniz Birlik Kooperatifi Başkanı Mehmet Tural ve Bayram Mahallesi Muhtarı Ahmet Fakı da eşlik etti
SAMSUN HABER
Yayınlanma: 10 Haziran 2024 - 18:02
Mahmut Demir'den Vefa Dolu Ziyaret
Eski Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu, Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi eski Başkanı Mahmut Demir, vefa borcunu unutmadı.
SAMSUN HABER
10 Haziran 2024 - 18:02
İlginizi Çekebilir