Samsun Haber - Samsun'da AK Parti'nin ilçe belediye başkan adayları için geri sayım sürerken partililerde ise heyecan doruğa yükseldi. AK Parti Genel Merkezi Samsun ilçe adayları için son kez AK Parti İl Başkanı Mehmet Köse ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Halit Doğan'ı Ankara'ya çağırarak görüş aldı.
ANKARA'YA GİTTİLER
Samsun'da gözler AK Parti'nin ilçe belediye başkan adaylarının ne zaman açıklayacağına çevrildi. Aday adayları arasında heyecanlı bekleyiş sürerken, AK Parti Genel Merkezi anket çalışmalarının ardından İl Başkanı Köse ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan'ı Ankara'ya çağırdı.
KÖSE GAZETE GERÇEK'E AÇIKLADI
AK Parti Genel Merkezi'nin ilçe adaylarının belirlenmesi ile ilgili gerçekleştirdiği toplantıya katılan AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, Gazete Gerçek'e yaptığı açıklamada, adayların ne zaman açıklanacağına ilişkin "Sona yaklaşıldı. En geç bir hafta içinde net bir şekilde adayların belirlenmesi ile ilgili çalışma bitmiş olacak" dedi.
TOPLUMDA KARŞILIĞI OLANLAR
Genel merkezde yapılan aday belirleme komisyon toplantısına Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan ile birlikte katıldıklarını kaydeden AK Parti İl Başkanı Köse, toplantının detayları ile ilgili şu bilgileri verdi: "Değerlendirme ve olgunlaştırma çalışmalarında sona yaklaşıldı. Bir hafta içinde net bir şekilde bu çalışmalar sonlanmış olacak. Adaylarla ilgili spekülasyonlar oluyor ancak sürecin sonunu beklemek gerekiyor. Süreç son derece kendi mecrasında sağlıklı yürüyor. Toplumda karşılığı olanların en iyi şekilde tespit edilmesi için yapılan bir çalışma bu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Halit Doğan ile birlikte Ankara'da yapılan toplantıya katıldık. Adayların belirlenmesi noktasında görüşlerimizi ilettik ve Samsun'a dönüş yaptık. Önümüzdeki hafta içinde Samsun adayları belirlenmiş ve açıklanmış olacak."
Haydar ÖZTÜRK
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/01/65b3581936413.jpg)
Haydar ÖZTÜRK
yani Halit dogan ve koktas,yılmaz mı belirleyecek adayları yazık