MHP’den ‘jandarmaya tehdit’ açıklaması
Reklam
  • Reklam

MHP’den ‘jandarmaya tehdit’ açıklaması

Samsun'da MHP Vezirköprü ilçe Başkanı Dursun Gülünay, jandarma görevlilerini 'MHP İlçe Başkanı amcam' diyerek tehdit eden şahıs ile bir akrabalığının olmadığını açıkladı.

09 Şubat 2020 - 13:37

Samsun'da MHP'nin Vezirköprü ilçe başkanı olan Dursun Gülünay, jandarma görevlilerine küfür ve tehditlerde bulunarak amcasının MHP Vezirköprü ilçe Başkanı olduğunu söyleyen şahıs ile ilgili açıklama yaptı. Sosyal medyada yayınlanan bir videoda kendisine trafik cezası yazan jandarmalara küfürler ederek, amcasının MHP Vezirköprü ilçe başkanı olduğunu söyleyen bir kişinin ortaya çıkan bu  görüntülerine tepki yağmıştı.

 

‘ŞİDDETLE KINIYORUZ’

İlçe Başkanı Gülünay, söz konusu şahıs ile ilgili yaptığı açıklamada, jandarma görevlilerini tehdit edip hakaretler yağdıran şahıs ile bir akrabalığının olmadığına belirterek, şunları dile getirdi. "Basına yansıyan üzücü olay sebebiyle açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur. Görevini icra eden Boyabat Jandarma Trafik ekiplerine edep dışı bir üslupla tepki gösteren ve kendisini Milliyetçi Hareket Partisi Vezirköprü İlçe Başkanının yeğeni olarak tanıtan şahsın, ne partimizle ne de ilçe teşkilatımızla herhangi bir bağlantısı ve ilişiği yoktur. Olamaz da..! Yaptığımız araştırmada şahsın 2017 yılında partimizden istifa eden Turan Kaya’nın ismini zikrettiği anlaşılmaktadır. Adli Makamların şahıs hakkında gereğini yerine getireceğinden ve bu konunun takipçisi olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Görevini icra eden kolluk kuvvetlerimize yapılan bu terbiyesizliği asla tasvip etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Bu ve benzeri olayların tekrarlanmaması temennisi ile görevli personelimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

 

Kaynak: Samsun Kent Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Stano iz peşinde!
Stano iz peşinde!
‘Çiftçi kışı çıkartamayacak’
‘Çiftçi kışı çıkartamayacak’