• Reklam
’ŞAMPİYON OLAMAZSAK BU BİZİM HATAMIZDIR’

'ŞAMPİYON OLAMAZSAK BU BİZİM HATAMIZDIR'

Takım olarak sıkıntılarının yeni kurulan bir kadroya sahip olmalarına bağlayan Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, “bir takım hatalarımız telafi ediyoruz ama biz şampiyon olamazsak bu tamamen bizim hatamızdır, eksikliğimizdir. Yönetim olarak benim eksik bıraktığım yanlış yaptığım hataların sonucunda bir şeyleri iyi becerememektir, becerisizliktir” dedi

17 Nisan 2019 - 10:02 - Güncelleme: 18 Nisan 2019 - 10:43

‘HALA İSKELET KADROMUZ YOK’

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında, yaklaşık 13 yıl aradan sonra tekrar Yılport Samsunspor Başkanı olarak seçilen İsmail Uyanık, lig ve Türk futboluyla ilgili açıklamalarda bulundu. Uyanık, takım olarak son haftalarda kötü sonuçlar aldıklarını söyleyerek, “Hayal kırıklığı yaşıyoruz. Şimdi ciddi şekilde Play-Offları düşünüyoruz. Takım olarak geniş kadromuzdan dolayı hala sabit 11-12 oyuncumuz üzerine bir iskelet kurmuş değiliz. Kadromuz çok geniş ve birbirine yakın kalitede ve yetenekte oyuncularımız olduğu için de bu her hafta değişik kadro kurma olayı devam ediyor. Bunun avantajlarını inşallah Play-Offlarda görürüz. Çünkü Play-Offlar da oynayacağımız maçlar üst üste, 4 gün arayla maçlar yapılacak, geniş kadromuz o arada avantaja dönüşebilir diye düşünüyorum” dedi.

‘HEDEF ABARTILI DEĞİL’

Uyanık, “Bir stres altında falan da değiliz. Sadece bizim sıkıntımız yeni bir kadro kurmamız 25 tane yeni insanı bir araya getirdiğimiz bir sene. Futbol tek kişiyle oynamıyor 11 kişiyle hatta 18 kişiyle oynanıyor. Bunlar iyi kadro olmak iyi takım olmak anlamına gelmiyor bir süreç gerektiriyor. Biz kendi içerimizde özeleştirimizi yapıp bir takım hatalarımız telafi ediyoruz ama biz şampiyon olamazsak bu tamamen bizim hatamızdır, eksikliğimizdir. Yönetim olarak benim eksik bıraktığım yanlış yaptığım hataların sonucunda bir şeyleri iyi becerememektir, becerisizliktir. Bunun başka tarifi yoktur. Yoksa Samsunspor için üçüncü ligde 'Şampiyon olacağız' diyerek sezona başlamak hiç abartılı bir hedef olmamıştır” diye konuştu.

Kaynak: DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit binbaşıya son veda
Şehit binbaşıya son veda
Allah bu millete bir daha  böyle günler göstermesin
Allah bu millete bir daha böyle günler göstermesin