• Reklam
Samsun’a 90 bekçi alıncak

Samsun'a 90 bekçi alıncak

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından daha önce duyurulan 8 bin bekçi alımı ön başvuru işlemleri alınmaya başlandı. Samsun'a 90 bekçi kontenjanı verildi

19 Mart 2019 - 11:15 - Güncelleme: 20 Mart 2019 - 16:27

'2019 Bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak?' sorusu yanıt buldu. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün geçtiğimiz haftalarda duyurduğu 2019 8 bin bekçi alımı ön başvuru işlemleri başladı. Merakla beklenilen işlemler pa.edu.tr üzerinden e-Devlet şifresi gerçekleşiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı duyuru ile 8 bin çarşı ve mahalle bekçi alımı başvuru şartları ve il kontenjan sayıları hakkında merak edilen detayları paylaştı. Adaylar, 18 Mart-01 Nisan 2019 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabilecekler.

SINAV TAKVİMİNİ POLİS AKADEMİSİ DUYURACAK

Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek. Bekçi alımı başvuru şartları:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

c) En az 167 cm boyunda olmak,

d) Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak.

e) Başvuru yaptığı İL sınırları içerisinde EN AZ BİR YILDIR ikamet ediyor olmak,

SAMSUN’A AYRILAN KONTENJAN: 90 BEKÇİ

Emniyet Genel Müdürlüğü, 2019/1. dönemde 81 ile ayrılan bekçi kontenjanlarını da açıkladı. Buna göre Samsun'a 90 yeni bekçi alımı yapılacak.

Kaynak: Gülsüm ATİK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MİNİK SAVAŞÇILAR
MİNİK SAVAŞÇILAR
Gözler Gaziantep’te
Gözler Gaziantep’te