Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, kapalı durumda olan Amisos Kafe ile ilgili müjde verdi. Halit Doğan, Amisos Kafe'nin 7 Haziran Cuma günü hizmete gireceğini açıkladı.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse ile birlikte Amisos Kafe'ye giderek incelemede bulundu.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665bbc7d945cd.jpeg)
Samsun Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında işletme hakkı yeniden belediyeye verilen Amisos Kafe'de inceleme yapan Doğan, "Eşsiz manzarası ile kendine hayran bırakan mekan Amisos Kafemizdeyiz. Cuma günü hizmete girecek olan Amisos Kafemizi, İl Başkanımız Sn. Mehmet Köse ile ziyaret edip incelemelerde bulunduk. Samsun’umuzun değerlerinin, hafızasının ve zenginliklerinin farkında olarak, insanımızın gönlünde güzel bir yer edinebilme gayesiyle hizmetlerimize devam ediyoruz." dedi.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665bbc62d1e55.jpeg)
Samsun'un İlkadım ilçesi Baruthane mevkisinde bulunan Amisos Kafe, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir döneminde özel bir işletmeye kiraya verilmiş, işletmecinin kira ödemelerinde sorun yaşaması üzerine Samsun'da Amisos Kafe ve Sevgi Kafe, yine Demir döneminde mühürlenerek kapatılmıştı. Uzun bir süredir kapalı durumda bulunan Amisos Kafe ve Sevgi Kafe, 31 Mart yerel seçimleri sonrası yapılan Samsun Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında alınan karar ile yeniden belediyenin tesisi oldu. Amisos Kafe ile birlikte Sevgi Kafe'nin de Cuma günü hizmete girmesi bekleniyor.
Gazete GERÇEK
Haydar ÖZTÜRK
Büyükşehir belediyesinin idare binalarında o kadar gereksiz ve boş oturan insan var ki. Kimseyi işinden etmeden bu gereksiz personeli yeniden açacağınız işletmelere kaydırırsanız hem israfı önlemiş olur,hemde gereksiz personelden kurtulmuş olursunuz sayın başkan.
Önceliği Samsun'un menfaati, halkın refahı olanı Samsunlu bağrına basar.Seviliyorsun başkan.