Samsun'da bayrak yürüyüşü ve Fener alayı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde kurtuluş meşalesini yaktığı Samsun'da, 1919 metre Ay Yıldızlı Türk bayrağı dalgalandı. İlkadım'da bulunan Uğur Mumcu Parkı’ndan başlayan yürüyüşe Samsun Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Samsun Milletvekilleri Mehmet Muş, Orhan Kırcalı, Ersan Aksu ve Çiğdem Karaaslan ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan katıldı. 19 Mayıs şehri Samsun'un caddelerinde milli mücadelenin 105. yıl dönümünün kutlandığı yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı’nda muhteşem bir fener alayı ile son buldu.
Haydar ÖZTÜRK
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6648f82ae895f.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6648f83409c65.jpg)