Samsun'da 8 adet Ortalama Hız İhlal Tespit Sisteminin kurulum çalışmalarının tamamlandığı açıklandı.
Samsun Valiliği, Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi ile ilgili yaptığı açıklamada, 1 Haziran tarihinden itibaren Samsun'da 8 adet Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi kameralarının devreye gireceğini duyurdu. Samsun Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:"Şehirlerarası karayollarında kazaların yoğunlukla meydana geldiği güzergâhlarda Emniyet Genel Müdürlüğüne ait mevcut Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kullanılarak Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri” kurulum çalışmaları ülkemiz genelinde devam etmektedir. Bu kapsamda; Samsun sınırları içerisinde Havza-Kavak istikametine 27.315 m, Kavak-Havza istikametine 27.319 m, Kavak-Samsun istikametine 34.598 m, Samsun-Kavak istikametine 34.697 m, Tekkeköy-Çarşamba istikametine 18.356 m, Çarşamba-Tekkeköy istikametine 18.351 m, Çarşamba-Terme istikametine 15.721 m ve Terme-Çarşamba istikametine 15.744 m olmak üzere toplam 192.101 m uzunluğundaki 8 adet Ortalama Hız İhlal Tespit Sisteminin kurulum çalışmaları tamamlanmıştır. Sistemlerin öncesine, sürücülerimizi bilgilendirmek amacıyla trafik işaret ve uyarı levhaları yerleştirilmiş olup, 01.06.2024 tarihinden itibaren hız ihlallerine yönelik olarak trafik denetimlerinde kullanılmaya başlanacaktır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasının önceliğimiz olduğu ve sürücülerimizin yasal hız sınırları başta olmak üzere tüm trafik kurallarına uymaları hususu önem arz etmektedir. Kamuoyuna duyurulur." Haydar ÖZTÜRK
Sahil kesminde trabzon istikametine gidecek araçlar gitme süresi uzuyor zaten adım başı trafik uygulama lambaları var ve hız sınır tabelaları doğru değil
Sn Başkan Akıllı Kavşak Musfafa Demiri Yedi,Bu Hız Tesbit Sistemide Seni Yer Dikkat Et Halit Doğan Bey.!
tireboludan orduya gelene kadar 50 70 82 km hızla gelmek zorunda kaldım bu hızla 2 saatlik yolu 3 saat geliyorum adamın imanı sikiliyor siz hizmet değil para peşindesiniz boş yapmayın elimde olsa o radarları ne yapacağımı biliyorum allah belanızı versin????????????????????????
Amaç bitik hazineye para kazandırmaktır. Trafik kazasını ceza ile önlemek imkansķzdır.Bunun önlemi eğitimdir.Eğitim verilmediği,okul yılların da gerekli önem ve kurallar öğretildiği sürece araç sürücülerine sürekli ceza keserek mağduriyetine nece olacaktır.Saygılar.
Allah belanızı versin kaçla gidicez biz bu yolda sınır yerine yol yapın yol hakkım haram zehir olsun
Emniyetin 35 km.lik bir mesafede ölçüm yapacak donanımı var.Sürücünün o kadar uzun mesafede ortalamayı aşmamasını sağlayacak ölçüm cihazı mı var?! İnsanlar korkarak,endişe ile sürecek.Bir ara 120 ile gittim.Şimdi 80 ile gidiyorum.Acaba ortalamam ne olmuştur? diye mi sürecek.(ki öyle sürüyoruz).5-10 km. İçinde insan zor da olsa bir ortalama hız tutturmaya çalışabilir.Ama Bu kadar uzun mesafelerde ortalama ayarlanamaz.İl ve ilçelerin içlerinde,okulların yakınlarında hiç bir şekilde hız aşımı olmamasının sağlanması çok önemli.Bu ihlallerin cezası çok daha yüksek olabilir.Fakat,böyle ölçülmesi sürücü için imkansız olan ortalama hız tahditleri idarenin yanlış uygulamasıdır.