Bölgesel Amatör Lig ve Süper Amatör Lig’de 2023-2024 sezonu tamamlandı. BAL’da yer alan Samsun ekiplerinden TFF 3. Lig’e yükselen takım olmadı. Bu nedenle il takımları sıralamasında birinci olan Samsun Büyükşehir Belediyespor, doğrudan BAL’da kalmayı garantiledi. Öte yandan ikinci olan Çarşambaspor, play-out maçında 1930 Bafraspor’u 1-0 mağlup ederek BAL’da kalmayı başardı. BAL’da yer alan diğer Samsun takımı Alaçamspor ise üçüncü olarak veda ederek Süper Amatör Lig’e veda etti.
FUTBOL SEVERLER PROFESYONEL LİG İSTİYOR
Samsun Süper Amatör Lig’i şampiyon olarak tamamlayan Yolspor ise BAL’a yükselmeyi başardı. Turuncu-siyahlılar, ikinci kez Bölgesel Amatör Lig’e Samsun’u temsil etme hakkını kazandı. Yeni sezonda Samsun takımlarının nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor. Samsunlu futbol severler ise ilimizden bazı takımların artık profesyonel liglere yükselerek mücadele etmesinin beklentisi içinde.
Tugay BAŞSAN
Tugay BAŞSAN
Samsun dan ikinci bı takım süperlige çikmadin..PTT ligde olmasın..