Samsun haber-Seçim çalışmalarına devam eden CHP Havza Belediye Başkanı Ertaş Çoban, esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşlarla sohbet etti. İlçe merkezinde 25 Mayıs Mahallesinde ve Kazım Paşa Caddesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren CHP Havza Belediye Başkanı Ertaş Çoban projelerini anlatarak destek istedi. Bir kahvehane ziyareti esnasında gençlerin okey masasına davetlerini kırmayan ve gençler ile sohbet eden CHP Havza Belediye Başkan Adayı Ertaş Çoban Havza’da kurulan OSB’nin Havza için önemli olduğuna değinerek, “Havza OSB istihdam adına ilçemize önemli katkılarda bulunuyor. Birçok gencimiz işsiz. Bunun altında yatan nedenlerden bir meslek sahibi olmaları. Gençlerimizin işgücüne katılımlarını desteklemek adına gençlerimize yönelik mesleki eğitim kursları açmak projelerimiz dahilinde. Açacağız kurslar ile gençlerimizi meslek sahibi olmalarını sağlarken diğer taraftan Havza OSB’nin işgücü talebini karşılayarak işgücü talebini istihdama dönüştüreceğiz. Gençlerimize yapılan yatırım ülkemizin bağımsızlığına ve geleceğine yapılan yatırımdır. Önceliğimiz Havza önceliğimiz gençlerimiz” dedi.
Ersin SARIALİOĞLU