Samsun'da düzenlenen Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçme Müsabakaları, Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu'nun 2024 faaliyet takviminde önemli bir yer tutuyor. Bin 600 sporcunun yoğun katılım gösterdiği bu dev organizasyon, Samsun İlkadım Okçuluk Salonu'nda düzenlendi. Şampiyonanın ilk gününde gerçekleştirilen müsabakalarda derece elde eden sporcular, kategorilerine göre madalya kazandı. Madalya töreninde Federasyon Başkanı Niyazi Kurt, As Başkanlar Tamer Arık ve Yakup Cin, yönetim kurulu üyeleri ile antrenörler dereceye giren sporculara ödüllerini takdim etti. Şampiyona, 2 Mart 2024 tarihine kadar devam edecek. Bu süre zarfında sporcular, yeteneklerini sergileyerek Türkiye Bilek Güreşi Milli Takımı'na seçilmek için mücadele edecekler.
Şükran AKÇAY