Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele eden Zorlu Koleji Gençlik Spor Kulübü’nün başkanı Ergin Zorlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Takımın liglerdeki son sezonu olduğu belirten başkan Zorlu, “Son 4 yıldır kadın basketboluna Samsunumuzda çok ciddi yatırımlar yaptık. Karadeniz’de tek bayan Spor Kulübü olarak 75 sporcuya ulaştık” diye konuştu.
LİG SONUNA KADAR DEVAM
Zorlu, “Her yıl 3-4 milyon bütçe ayırdığımız bu alana şahsım ve kurumlarım adına artık yatırım yapmama kararı aldık. KBBL de oynayan profesyonel takımımız ligler bitene kadar mücadelesine devam edecektir” ifadelerini kullandı. Samsun’da geçmiş yıllarda birçok kadın basketbol takımı destek bulamadığı için kapanmak zorunda kalmıştı.
Kübra ÖKSÜZ
SAMSUN HABER
Yayınlanma: 23 Ocak 2024 - 09:30
Samsun'da bir devir sona eriyor!
KBBL ekiplerinden Zorlu Koleji Gençlik Spor Kulübü’nün başkanı Ergin Zorlu, artık yatırım yapmama kararı aldıklarını söyledi. Zorlu, takımın sezon sonuna kadar mücadelesini sürdüreceğini ifade etti
SAMSUN HABER
23 Ocak 2024 - 09:30
İlginizi Çekebilir