Samsun'un Alaçam ilçesine bağlı Nevin Hatun ve Yeni Camii'nde 4-6 yaş arası çocuklar için düzenlenen kuran kursları, çocukların kuran okuyarak büyüdüklerini belgeleyen bir programla sonuçlandı. Programa İlçe Müftüsü Orhan Bal, İlçe Vaizi Latif Ozan ve Din Hizmetleri Uzmanı Sedat Hamurcu katıldı.
DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI
Çocuklara belgeleri ve hediyeleri takdim edilen programda, duygu dolu anlar yaşandı. Velilerin katıldığı etkinlikte, çocuklarını kuran okurken gören anneler duygusal anlar yaşadılar. Programda, çocuklar kuran ve peygamber efendimizden hadis-i şerifler okuyarak sunum yaptılar ve bu sevinci Müftü Orhan Bal ve velilerle paylaştılar. Programda konuşan Müftü Orhan Bal, Kuran okumanın önemine vurgu yaparak, peygamberimizin "Hiçbir anne baba çocuğuna güzel terbiyeden daha kıymetli bir bağışta bulunmamıştır" hadisini okudu ve çocukların terbiyesinde güzel ahlakın, kuranın ve peygamberimizin sünnetinin önemine değindi. Program, ikramlar ve dualar eşliğinde sona erdi.
Şükran AKÇAY
Güncel
Yayınlanma: 15 Mart 2024 - 11:35
Samsun'da çocuklar kuran okuyarak büyüyorlar
Samsun'un Alaçam ilçesinde Nevin Hatun ve Yeni Camii'nde 4-6 yaş arası çocuklar için kuran kursu düzenlendi
Güncel
15 Mart 2024 - 11:35