Samsun’da düzenlenen ‘Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçme Müsabakalarının dün yapılan karşılaşmaların ardından sona erdi. Samsun İlkadım Okçuluk Salonu'nda başlayan 27 Şubat Salı günü başlayan şampiyonada bin 723 sporcu madalya mücadelesi verdi. Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt, Türkiye'nin bilek güreşinde dünyanın en güçlü milli takımlarından birisi olduğunu belirtti.
BİN 723 SPORCU BİLEK TUTTU
Kurt, “Samsun'da yaptığımız şampiyona 2024 yılında Avrupa Şampiyonası'na katılacak Bilek Güreşi Milli Takımı'mızı belirlemek için gerçekleştirildi. Turnuvaya 65 ilimizden bin 723 sporcumuz katıldı” dedi. Dün yapılan büyükler müsabakalarının ardından kategorilerinde dereceye giren sporculara düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi. Şampiyona bugün yapılacak olan engelli sporcuların karşılaşmalarının ardından tamamlanacak.
Kübra ÖKSÜZ
Spor
Yayınlanma: 01 Mart 2024 - 10:11
Samsun'da demir bileklerin nefes kesen mücadelesi
Türkiye'nin güçlü bilek güreşi takımı, binlerce sporcunun katılımıyla Samsun'da şampiyonaya damga vurdu. Dereceye girenler ödüllerini aldı, bugün engelli sporcular sahne alacak
Spor
01 Mart 2024 - 10:11