Samsun haber - Samsun'da Atakum ilçesinde yaşanan elektrik kesintisinin sebebi belli oldu. Sık sık yaşanan elektrik kesintileriyle gündemden düşmeyen YEDAŞ (Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.), kaliteli hizmet sağlayamadığı vatandaşın ardından esnafa da zarar vermeye başladı.
HİZMET SEKTÖRÜ SIKINTI YAŞADI
Samsun'un nüfus yönünden en büyük ikinci ilçesi olan Atakum, hafta sonu karanlığa gömüldü. Konutların yanı sıra sahil şeridi boyunca uzanan kafe ve restoranlarla şehrin parlayan yüzü olan Atakum'da işletmeler mağduriyet yaşadı. Hizmet sektörünün en fazla iş yaptığı hafta sonu yaşanan kesinti, gelecek adına olumsuz sinyaller verdi. Her kesinti sonrası trafo arızası açıklaması yapan YEDAŞ'a tepkiler çığ gibi büyüyor.
AŞIRI AKIM SONUCU OLUŞMUŞ
Altyapı çalışmalarının yetersizliği sebebiyle oluşan arızalar, kronikleşirken son arızanın aşırı akıma bağlı trafonun açması sonucu gerçekleştiği öğrenildi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) yönetmeliğinin sınırları içerisinde kesinti meydana gelse de vatandaşın sık sık karşılaştığı bu durum vatandaşı ve işletmeleri mağdur etmeyi sürdürüyor. Samsunlular, yıllar önce özelleşen kurumun, 2024 yılında hala gerekli önlemleri almamasına isyan ediyor.
Tugay BAŞSAN
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/66557bc07d63f.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/66557bcb9b8a1.jpg)
Tugay BAŞSAN