Samsun'da AK Parti'den istifa edip Yeniden Refah Partisi'nden Tekkeköy Belediye Başkan adayı olan Hasan Togar'ın seçim afişine silahlı saldırı yapıldığı iddia edildi.
Samsun'da Yeniden Refah Partisi Tekkeköy Belediye Başkan adayı Hasan Togar'ın aracının camı Cuma günü yapılan saldırı sonucu kırılırken, Cumartesi günü ise seçim afişine silahlı saldırı oldu.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/02/65da099a751fd.jpeg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/02/65da098cda22c.jpeg)
"Seçim arabamıza saldırı, yumruklama cam kırma, bugün ise bir pankartımıza silahlı kurşunlama saldırı gerçekleşti. İşte tam da söylemeye çalıştığımız, izah etmeye çalıştığımız şey buydu. Bundan 10 yıl öncesine kadar herkesin suratı asık olduğu bir ilçeden, gergin bir ilçeden, kardeşlerin birbirleriyle konuşamadığı bir ilçeden, esnafların birbirleriyle konuşamadığı bir ilçeden, Samsun’un en huzurlu en mutlu insanlarının yaşadığı Tekkeköy ilçesine bir yolculuk yaşadık. Bütün söylemek istediğimiz de bu. Bu ilçeyi kimsenin geçmişe döndürmesine izin vermeyeceğiz. Biz 7’den 70’e 25 yıldır kucaklaştığımız insanlarımızla yine aynı sevgiyle aynı nezaketle kucaklaşmaya devam edeceğiz. Buradan siyaset yaptıklarını iddia eden rakip partideki arkadaşlarımıza da yanlarındaki herkese sahip çıkmaya, onları sakinleştirmeye bu ilçeyi gergin bir atmosfere sokmamalarını rica ediyorum. Ama özelde ise bugün Samsun’un en çok göç alan ilçesinde en mutlu ilçesinde 7’den 70’e herkesi, ilçelerine ve evlatlarına sahip çıkmaya davet ediyorum." Haydar ÖZTÜRK