Samsun haber - Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Ek Hizmet Binası’ndaki Göğüs Hastalıkları bölümüne randevu alarak gelen vatandaşlar, bugün tedavi olamadan geri döndüler. Randevu almalarına rağmen doktorun kapısında, ‘Bugünden itibaren 4 gün kapalıdır’ yazısını gören hastalar duruma isyan etti.
İPTAL MESAJI RANDEVU SAATİNDEN SONRA GELDİ
Hastalardan Melihşah Ş., randevusunun 14.50 olmasına rağmen kendisine ‘iptal’ mesajının saat 15.01’de geldiğini belirtti. Melihşah Ş., yaşadığı mağduriyeti şu sözlerle dile getirdi: “Hem hastalığımızla uğraşıyoruz hem de devletin kapısından elimiz kolumuz bağlı geri dönüyoruz. Şahsıma randevunun iptali ile ilgili mesaj randevu saatinden sonra geliyor.”
DEVLET BİR ÇIKIŞ YOLU BULSUN
Melihşah Ş., yaşanan bu durumun sadece kendisi için değil, tüm hastalar için büyük bir mağduriyet yarattığını ifade ederek, “Biz randevumuza gelmediğimiz zaman nasıl 15 gün randevu alamıyorsak, bu durumda da devlet bizlere bir çıkış yolu bulsun. Mağdur olduk” dedi.
HASTALAR TEPKİLİ
Kapının önünde bekleyen diğer hastalar da yaşadıkları mağduriyeti ve hayal kırıklığını dile getirdiler. Birçok hasta, tedavi olamadan geri dönmek zorunda kaldıkları için hem zaman hem de emek kaybı yaşadıklarını belirtti. Hastalar, sağlık hizmetlerindeki bu tür aksaklıkların bir an önce giderilmesini ve daha iyi bir iletişim sağlanmasını talep ettiler.
Kübra ÖKSÜZ
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6655cde656c46.jpg)
Kübra ÖKSÜZ