Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, 1 Haziran'dan itibaren Çarşamba Havaalanına gidecek yolcuları belediye olarak kendilerinin yapacağını söyledi.
Samsun'da Çarşamba Havaalanına gidecek yolcuları taşıyan özel firmanın sözleşmesi yenilenmezken bu hizmeti Samsun Büyükşehir Belediyesi üstlendi.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6650e961b0dc8.jpeg)
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan daha önce yaptığı açıklamada havaalanına yolcu taşıyan firmanın sözleşmesini yenilemediklerini duyurmuştu. Halit Doğan sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Çarşamba Havaalanına gidecek yolcuları belediye olarak kendilerinin taşıyacaklarını belirterek, "1 Haziran’dan itibaren SAMAİR ile havalimanına güvenli ve konforlu ulaşımı Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak biz sağlayacağız. Hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda şehrimize hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Bu kapsamda Samsun-Çarşamba Havalimanımıza olan yolcu sirkülasyonunu Büyükşehir Belediyemiz olarak biz sağlayacağız. Samsun’umuza ve hemşehrilerimize hayırlı olsun" dedi.
Haydar ÖZTÜRK