Samsun Haber - Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi tarafından İlkadım ilçesinde kızartma yağları ile ilgili denetim yapıldı. Vatandaşın sağlıklı besin tüketmesi için rutin denetimlerini sürdüren Gıda ve Yem Şubesi ekipleri, işletmelerdeki ürünleri kontrol etti. Toplu tüketim işletmelerinde kullanılan kızartma yağlarından numune alan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli, sıcaklık ve toplam polar madde ölçümleri yapılarak kızartma yağı örneğini aldı.
Tugay BAŞSAN
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/01/65b3b02013798.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/01/65b3b02aaadde.jpg)