SAMSUN HABER
Yayınlanma: 06 Haziran 2024 - 15:41
Samsun'da kaçak sigara operasyonu: 500 bin TL kamu zararının önüne geçildi
Samsun'da kaçak sigara operasyonunda; 133 bin 380 doldurulmuş makaron ele geçirildi, 500 bin TL vergi kaybı önlendi, 16 kişi yakalandı
SAMSUN HABER
06 Haziran 2024 - 15:41
Samsun haber - Samsun Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, il genelinde her türlü kaçakçılık olayının engellenmesi, haksız rekabetin önlenmesi ve vergi kaybının azaltılması amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında büyük bir operasyon gerçekleştirildi.
8 ay süren titiz çalışmalar sonucunda, ticari amaçla seri üretim yapan ve elektrikle çalışan kompresörlü makinelerle kırsal kesimlerde bulunan evlerde oluşturdukları atölyelerde makaronları doldurarak sigara üreten ve pazarlayan şahıslar tespit edildi.
6 İLÇEDE ARAMA YAPILDI
İlkadım, Tekkeköy, Vezirköprü, Ladik, Havza ve Terme ilçelerinde yapılan aramalarda; 133 bin 380 adet doldurulmuş makaron sigara, 211 bin 600 adet boş makaron, 950 adet boş sigara kutusu, 33 adet nargile tütünü, 18 adet elektronik sigara, 12 paket sigara, 10 adet elektrikli sigara sarma makinesi, 115 adet manuel sigara sarma makinesi, 8 adet kompresör, 303 adet TAPDK bandrolü
396 kg açık kıyılmış tütün, 1 adet tütün tartmada kullanılan terazi, 1 adet tütün mamulleri satışlarının tutulduğu defter ele geçirildi. 16 KİŞİ YAKALANDI Yapılan operasyon sonucunda ele geçirilen malzemeler ile vergi kaybından dolayı önlenmiş kamu zararının 500 bin TL olduğu bildirildi. Yakalanan 16 şüpheli hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet suçundan işlem yapıldı. Samsun Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadelede kararlılıkla çalışmalarına devam edeceklerini belirterek, vatandaşların bu tür yasa dışı faaliyetlerle ilgili her türlü ihbarı emniyet birimlerine bildirmeleri konusunda duyarlılık göstermelerini istedi.
Ersin SARIALİOĞLU
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/6661ae108e855.jpg)
396 kg açık kıyılmış tütün, 1 adet tütün tartmada kullanılan terazi, 1 adet tütün mamulleri satışlarının tutulduğu defter ele geçirildi. 16 KİŞİ YAKALANDI Yapılan operasyon sonucunda ele geçirilen malzemeler ile vergi kaybından dolayı önlenmiş kamu zararının 500 bin TL olduğu bildirildi. Yakalanan 16 şüpheli hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet suçundan işlem yapıldı. Samsun Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadelede kararlılıkla çalışmalarına devam edeceklerini belirterek, vatandaşların bu tür yasa dışı faaliyetlerle ilgili her türlü ihbarı emniyet birimlerine bildirmeleri konusunda duyarlılık göstermelerini istedi.
Ersin SARIALİOĞLU
İlginizi Çekebilir
Milletin parası yok herşey bitti sıra tütüne el koymaya mi geldi işiniz gücünüz gariban vatandaş ***