Matematiği daha çekici ve keyifli hale getirmeyi hedefleyen Samsun Matematik Seferberliği projesi kapsamında, Bilim Samsun'da gerçekleştirilen etkinliklerde öğrencilere yönelik sergi ve atölye çalışmaları düzenlendi. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler, gün boyunca devam etti. Toplamda 16 Matematik Atölyesi ve bir Matematik Sergisi düzenlenen etkinliklere, 8-10-12 kişilik öğrenci grupları katıldı ve toplamda 350 öğrenci etkinliklere katılım gösterdi. Atölye çalışmaları, öğrencilere interaktif bir öğrenme deneyimi sunarken, sergi ise matematiğin farklı yönlerini keşfetmelerine olanak tanıdı.
EĞLENCELİ MATEMATİK
Etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar başta olmak üzere il ve ilçe eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Katılımcılar, matematiği daha yakından tanıma fırsatı bulurken, öğrenciler ise matematiği eğlenceli bir şekilde deneyimleme şansı yakaladılar. Bu tür etkinliklerin, matematik eğitimine olan ilgiyi artırması ve öğrencilerin matematiği sevmelerine katkı sağlaması bekleniyor.
Şükran AKÇAY
Şükran AKÇAY