Samsun Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğü, Meriç Konferans Salonu’nda ‘Özel Geliştirme Eğitim Güvenliği Eğitimi’ düzenleyerek 280 okul müdürünü bilgilendirdi. Toplantıda, okullarda karşılaşılan adli vakalar, çocuk koruma kanunu, cinsel istismarın önlenmesi ve çocukların korunmasına yönelik alınacak tedbirler masaya yatırıldı.
TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞIYLA MÜCADELE
Çocukların güvenli internet kullanımı, teknoloji bağımlılığı, dijital okur yazarlık, zorbalık, yasadışı dolandırıcılık ve internet üzerinden maruz kalabilecekleri suçlar konularında okul müdürleri bilgilendirildi. Kadına ve çocuklara yönelik şiddet türleri ile bu tür suçlar karşısında izlenen idari ve adli süreçler hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı.
Kübra ÖKSÜZ
Kübra ÖKSÜZ