Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, "gönüllü olmak artık daha kolay" sloganıyla, OMÜ Turizm Fakültesi Hanife Aşçı Konferans Salonu'nda orman yangınları ile mücadele konusunda öğrencilere bilgilendirme yaptı.
GÖREVE HAZIRLAR
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, burada yaptığı konuşmada, üniversitenin arama kurtarma takımına işaret ederek, "Türkiye’deki üniversiteler arasında tek akredite olan üniversite biziz. En fazla arzu ettiğimiz kimyasal yangınlarla mücadele eden, akredite olan profesyonel bir takım kurmak, öğrencilerimizin bu takımın içinde yer alması. Mezun olduktan sonra da talep edilmesiyle göreve hazır olmalarını arzu ediyoruz." dedi. Amasya Orman Bölge Müdürü Ferdi Özer ise 185 yıldır ülkenin ormanlarını koruduklarını belirterek, orman gönüllüsü programının bu görevin daha örgütlü bir şekilde yerine getirilmesine katkı sağladığını ifade etti.![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6656fe9cea1f7.jpg)
ORMANLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ
Orman teşkilatının yangınlara müdahalede gerekli eğitimleri aldığını ve araçları bulunduğunu vurgulayan Özer, toplumdan destek beklediklerini söyledi. Bu kapsamda orman gönüllüsü programını hayata geçirdiklerini belirten Özer, "İmamlarımız, öğretmenlerimiz, çobanlarımız ve sivil toplum örgütleri, orman gönüllüsü olmak için adeta yarıştı. Bu da yaptığımız çalışmanın ne kadar doğru olduğunu ve ülkemiz ormanlarına hem teşkilat hem de millet olarak sahip çıkıldığının güzel bir göstergesidir." şeklinde konuştu.![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6656fea575c5b.jpg)
Toplantıda Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Engin Keleş, OMÜ öğrencilerine orman yangınları ile mücadele hakkında sunum yaptı. Katılımcılara eğitim sonrası sertifikaları da verildi. AA
GÖREVE HAZIRLAR
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, burada yaptığı konuşmada, üniversitenin arama kurtarma takımına işaret ederek, "Türkiye’deki üniversiteler arasında tek akredite olan üniversite biziz. En fazla arzu ettiğimiz kimyasal yangınlarla mücadele eden, akredite olan profesyonel bir takım kurmak, öğrencilerimizin bu takımın içinde yer alması. Mezun olduktan sonra da talep edilmesiyle göreve hazır olmalarını arzu ediyoruz." dedi. Amasya Orman Bölge Müdürü Ferdi Özer ise 185 yıldır ülkenin ormanlarını koruduklarını belirterek, orman gönüllüsü programının bu görevin daha örgütlü bir şekilde yerine getirilmesine katkı sağladığını ifade etti.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6656fe9cea1f7.jpg)
ORMANLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ
Orman teşkilatının yangınlara müdahalede gerekli eğitimleri aldığını ve araçları bulunduğunu vurgulayan Özer, toplumdan destek beklediklerini söyledi. Bu kapsamda orman gönüllüsü programını hayata geçirdiklerini belirten Özer, "İmamlarımız, öğretmenlerimiz, çobanlarımız ve sivil toplum örgütleri, orman gönüllüsü olmak için adeta yarıştı. Bu da yaptığımız çalışmanın ne kadar doğru olduğunu ve ülkemiz ormanlarına hem teşkilat hem de millet olarak sahip çıkıldığının güzel bir göstergesidir." şeklinde konuştu.
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/6656fea575c5b.jpg)
Toplantıda Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Engin Keleş, OMÜ öğrencilerine orman yangınları ile mücadele hakkında sunum yaptı. Katılımcılara eğitim sonrası sertifikaları da verildi. AA