Samsun'da her yıl Kurban Bayramı'nda binlerce hayvanın kesildiğini vurgulayan Şen, bu sürecin hijyenik ortamlarda gerçekleşmesinin önemine dikkat çekti. Ancak şehirde uygun bir mezbahane bulunmaması nedeniyle, kurban kesimlerinin hijyenik olmayan yerlerde gerçekleşeceğine işaret etti.
SAMSUN'A YAKIŞIR BİR MEZBAHANE YILLARDIR YAPILAMIYOR
Şen, yıllardır Samsun'da modern bir mezbahane eksikliğinin mazeretinin olamayacağını dile getirdi. Kasaplar Odası olarak şehrin modern bir mezbahane ihtiyacını sürekli gündeme getirdiklerini belirten Şen, ancak yetkililerin bu taleplere kulaklarını tıkadığını ifade etti.
MİLLİ SERVETİMİZ ÇÖPE GİDECEK
Başkan Şen, mezbahane eksikliğinin sonucunda milli servetin çöpe gideceğini öne sürdü. Kurban kesimlerinde ziyan olacak büyük miktarlarda sakatatın ekonomiye kazandırılamayacağını vurgulayan Şen, Samsun'a yakışır bir mezbahane bulunması halinde, çöpe gidecek sakatatın ekonomiye kazandırılabileceğini belirtti.
YETKİLİLER UYARILARI DİKKATE ALMALI
Şen, Samsun'un modern bir mezbahaneye ihtiyacı olduğunu dile getirerek, yetkililerin bu konuda uyarıları dikkate alması gerektiğini vurguladı. Aksi halde, her yıl olduğu gibi bu bayramda da kurban kesimlerinin hijyenik olmayan ortamlarda gerçekleşeceğini ve milli servetin ziyan olacağını öne sürdü.
samsunetikhaber
Mert Volkan Gün
samsunetikhaber
Mert Volkan Gün