Samsun haber-Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü, bir sahtecilik olayına karışan şahısları takibe alarak gerçekleştirdiği operasyonla dikkat çekti. Çarşamba ilçesinde faaliyet gösteren bir grup, APP plaka olarak bilinen sahte araç plakalarını üreterek satışa sunuyordu. Samsun KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında şahısların ikamet ve işyerlerine düzenlenen baskınlarda 48 araca ait toplamda 70 adet sahte araç plakası ele geçirildi.
AJANDALAR VE CEP TELEFONU DELİL NİTELİĞİNDE
KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, yapılan aramalarda şahısların faaliyetleriyle ilgili önemli deliller buldu. Kayıtların tutulduğu 2 adet ajanda ve olayları organize ettiklerini gösteren 1 adet cep telefonu, operasyonun başarılı bir şekilde tamamlanmasında önemli rol oynadı. Operasyon neticesinde 5 şüpheli şahıs, sahte plaka üretimi ve satışıyla ilgili suçlamalarla yakalandı. Emniyet yetkilileri, gözaltına alınan şahısların adli makamlara sevk edildiğini açıkladı.
Ersin SARIALİOĞLU