19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 18-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Gençler Satranç Şampiyonası, Samsun'daki İlkadım Satranç Salonu'nda tamamlandı. Toplam 159 sporcunun katıldığı turnuvada, Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci'nin ilk hamlesiyle başlayan müsabakalar, dün düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Gençlerin satranç yeteneklerini sergileme fırsatı bulduğu bu önemli turnuvada, sporcularımıza başarılar dileniyor. Mücadelelerin heyecan dolu geçtiği şampiyona, Samsun'da satranç sporunun gelişimine de katkı sağlıyor.
Melihşah ŞEN
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/05/66508689adad8.jpg)