Samsun haber - Samsun Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İlkadım Hançerli Mahallesi'nde bir binanın 3. katında elektrikli makineler kullanılarak boş makaronlara tütün doldurularak sigara imalatı yapıldığı bilgisini aldı.
Yapılan araştırmalar sonucunda bilginin doğruluğu teyit edildi ve operasyon kararı alınarak binanın çevresi sarıldı, gerekli güvenlik önlemleri alındı ve kapı usulüne uygun olarak içeri girildi. Kapının açılmaması üzerine çilingir yardımıyla içeri girilerek içeride bulunan şahıs yakalandı ve derdest edildi.
SAMSUN'DA KAÇAKÇI KATİL ÇIKTI
Yakalanan şahıs kimlik kontrolünde Yiğithan E. (1996) olduğu belirlendi. Yapılan Genel Bilgi Taraması'nda ise; kasten öldürme suçundan 18 yıl 5 ay 20 gün, kasten yaralama suçundan 3 yıl 9 ay olmak üzere toplamda 22 yıl 2 ay 20 gün kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı tespit edildi.
Ev içerisinde yapılan aramalarda ise şu materyaller ele geçirildi:
5.240 adet doldurulmuş makaron sigara
1.000 adet bandrolsüz boş makaron
10 kg açık kıyılmış tütün
10 adet çeşitli ebatlarda elektrikli sigara sarma makinesi
1 adet gümrük kaçağı akıllı cep telefonu (iPhone marka)
Firari hükümlü Yiğithan E. hakkında ayrıca kaçakçılık kanununa muhalefet suçundan adli işlem başlatıldı. Kübra ÖKSÜZ
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665add5e9ff4e.jpg)
1.000 adet bandrolsüz boş makaron
10 kg açık kıyılmış tütün
10 adet çeşitli ebatlarda elektrikli sigara sarma makinesi
1 adet gümrük kaçağı akıllı cep telefonu (iPhone marka)
Firari hükümlü Yiğithan E. hakkında ayrıca kaçakçılık kanununa muhalefet suçundan adli işlem başlatıldı. Kübra ÖKSÜZ
Samsun Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları kaçakçılık operasyonunda katil zanlısı olan bir kişiyi yakalamış. Hayırlı olsun.