Samsun'da AK Parti'nin Tekkeköy Belediye Başkan adayı olarak Mustafa Candal'ı tercih etmesi sonrası AK Partili Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy ilçesinde konvoylu gövde gösterisi yapıp, açıklamalarda bulundu.
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, açıklamasında "Bu ilçe benim aşkım, benim sevdam. Sevdam dediğim ilçeme sahip çıkmak için bir adım bile geri atmam. Kimse kusura bakmasın. Bu 20 yıl önce çıktığımız gibi bir hizmet etme yarışıdır, koltuk yarışı değildir" dedi.
Samsun'da AK Parti'nin aday göstermediği Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, adaylık için daha önceki seçimlerde İYİ Parti'den aday olan Mustafa Candal'ın tercih edilmesi ile birlikte duruma tepki göstererek, aday olacağının sinyallerini vermişti.
Hasan Togar, Tekkeköy Tekkeköy ilçesinde konvoylu gövde gösterisi gerçekleştirdikten sonra Tekkeköy Belediyesi hizmet binası yanında kendisine destek veren kalabalığa karşı yaptığı açıklamada, "Kim aday olursa, ama bir hakkı teslim edecekler. Bizlerin hakkını teslim edecekler. Yıl 2014 göreve geldik. Öyle bir belediyecilik ki o günün şartları. Hemen hemen sosyal belediyecilik adına hiç bir şey yok. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren bine yakın ailemizin oturulamayacak durumda olan evini konteyner evler haline getirdik. Bugün 20 yıl önce bir hayal kurduk. Bir gün bu ilçede bir hastane hayali kurduk. Üç kere yolunu kestik cumhurbaşkanımızın o hastanenin sözünü alabilmek için. İlçe devlet hastanesini kazandırdık. O hastane tam kapasite çalıştığında tam bir sağlık kompleksi olacak" diye konuştu.
Togar, adaylığını "Daha gidecek çok yolumuz var" sözleri ile ima ederken, hangi partiye geçeceğini ise konuşmasında belirtmedi. Hasan Togar, şöyle konuştu:
"Eğer inanmasam burada olmam. Kendimi önce Allah'a sonra sizlere emanet ediyorum. Hasan Togar yolunuza feda olsun." Haydar ÖZTÜRK
"Eğer inanmasam burada olmam. Kendimi önce Allah'a sonra sizlere emanet ediyorum. Hasan Togar yolunuza feda olsun." Haydar ÖZTÜRK