Samsun Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele (NSM) ekipleri, İlçe Emniyet ve Şube Müdürlükleri iş birliğiyle gerçekleştirilen başarılı bir operasyon sonucunda; 417 adet sentetik ecza, 5,90 gram metamfetamin, 12,12 gram esrar, 78,42 gram sentetik kannabinoit, 2 adet uyuşturucu madde kullanım aparatı ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 9400 TL para ele geçirildi.
OPERASYONLAR SÜRECEK
Operasyon sonucunda toplamda 36 şahıs hakkında adli işlem yapıldı. Bunların içinde, uyuşturucu madde kullanmak suçundan 1 yıl 8 ay 25 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs da yer aldı. Ayrıca, aranan bir şahıs da operasyon kapsamında yakalanarak adalet önüne çıkarıldı. Emniyet yetkilileri, gerçekleştirilen bu operasyonun bölgedeki uyuşturucu ticareti ve kullanımına yönelik önemli bir adım olduğunu belirtti. Halkın güvenliği ve kamu düzeninin korunması adına bu tür operasyonların süreceği vurgulandı.
Ersin SARIALİOĞLU
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/02/65df0456ca97f.jpg)
Ersin SARIALİOĞLU