Yakakent İlçe Emniyet Amirliği, gerçekleştirdiği NARVAS operasyonunda etkileyici bir başarıya imza attı. Operasyon kapsamında durdurulan araçta ve şahısların üzerinde yapılan aramalarda çeşitli suç unsurları ele geçirildi.
NELER ELE GEÇİRİLDİ?
Araç ve şahısların üzerinde yapılan detaylı aramalarda dikkat çeken buluntular ortaya çıktı. Aramada; iki adet ruhsatsız tabanca ve bir adet havalı tabanca, üç adet tarihi eser olduğu değerlendirilen obje, bir adet uyuşturucu madde sarma kağıdı (çarşaf), iki adet elektronik sigara, yedi adet likit, üç adet uyuşturucu kullanım aparatı (payp), içerisinde esrar bulunan esrar öğütme aleti, bir adet polis rozeti, bir adet teleskopik cop, bir adet elektronik terazi, yedi adet bıçak, sekiz adet sentetik ecza ele geçirdi.
ŞAHISLARA YÖNELİK ADLİ İŞLEM
Tespit edilen suç unsurları doğrultusunda, şahıslara yönelik adli işlem başlatıldı. TCK 188, 6136 SKM, 2863 SKM ve TCK 264 SKM (Özel İşaret ve Kıyafetleri Usulsüz Kullanma) suçlarından adli tahkikat başlatıldı ve 2 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Yakakent İlçe Emniyet Amirliği yetkilileri, toplumun güvenliği ve huzuru için kararlılıkla çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.
Ebubekir YILMAZ
Kübra ÖKSÜZ
SAMSUN HABER
Yayınlanma: 04 Nisan 2024 - 10:36
Samsun'da tüm bunlar bir araçtan çıktı!
Yakakent İlçe Emniyet Amirliği, bir araçta yaptıkları aramada çeşitli suç unsurları ele geçirdi
SAMSUN HABER
04 Nisan 2024 - 10:36
İlginizi Çekebilir