Samsun Haber- Samsun U16 Elit Lig'de heyecan dorukta. Normal sezonu Kadıköyspor'un şampiyonluğuyla tamamlayan ve Atakum Belediyespor'un ardından Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazanan ikinci takım, U16 Elit Lig Play-off şampiyonu Samsun Büyükşehir Belediyespor oldu.
YOLSPOR'U MAĞLUP ETTİ
Ligdeki üçüncü takımı belirlemek üzere gerçekleştirilen play-off müsabakaları sonunda, Samsun Büyükşehir Belediyespor, Yolspor'u mağlup ederek Türkiye şampiyonasına katılma hakkını elde etti. Normal sezonunun ardından Kadıköyspor ve Atakum Belediyespor'un Türkiye şampiyonasına doğrudan gitme hakkı kazandığı ligde, üçüncü takımı belirlemek üzere düzenlenen play-off müsabakaları büyük bir rekabete sahne oldu. Play-off finalinde Samsun Büyükşehir Belediyespor, Yolspor'u yenerek il üçüncüsü oldu ve Türkiye şampiyonasında mücadele etme hakkını elde etti.
HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
Samsun Büyükşehir Belediyespor'un elde ettiği başarı, genç sporcuların yeteneklerini sergiledikleri ligdeki performanslarının bir göstergesi olarak öne çıkıyor. Takım, Türkiye şampiyonasında ilini en iyi şekilde temsil etmek ve başarılar elde etmek adına hazırlıklarını sürdürüyor. U16 Elit Lig'de yaşanan bu rekabet ve başarılar, genç futbolcuların gelişimine katkıda bulunarak Türk futbolunun geleceği açısından umut vadeden bir tablo oluşturuyor. Samsun Büyükşehir Belediyespor'un Türkiye şampiyonasındaki performansı merakla beklenirken, genç yeteneklerin futbol arenasındaki adımlarıyla gelecekteki başarılarına ışık tutması bekleniyor.
Mert Volkan Gün
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2023/12/656effb27128f.jpg)