Samsun haber - Samsun'da sabah saatlerinde başlayan sis, görüş mesafesini yer yer 30 metreye kadar düşürdü, vatandaşlar zor anlar yaşadı.
Samsun'da özellikle günün ilk ışıklarıyla birlikte yüksek basınç nedeniyle havaya karışamayan moleküller, gökyüzü ile güneş ışıkları arasından sisten perde oluşturdu.
Kentte görüş mesafesinin düşmesinde şehrin doğusundan gelen kirli hava da etkili oldu. Vatandaşlar, sis nedeniyle dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.
Meteoroloji yetkilileri, sisin etkisinin önümüzdeki saatlerde azalması bekleniyor ancak sürücülerin dikkatli olmaları gerektiğini vurguluyor. Samsun'da sisin etkisiyle yaşanan zorluklar, kentin birçok noktasında hissediliyor.
Mert Volkan Gün
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665da5c891443.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665da5d5839a1.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665da5e516b59.jpg)