Samsun’u 2023 ve ötesine en güçlü şekilde taşıyacağız
Reklam
  • Reklam

Samsun'u 2023 ve ötesine en güçlü şekilde taşıyacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun ev sahipliğinde Samsun’daki ulaştırma ve altyapı projelerinin ele alındığı, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıya katıldı

13 Mayıs 2020 - 17:00 - Güncelleme: 13 Mayıs 2020 - 17:39

Samsun’un kara, deniz, hava ve demiryolu gibi alternatifli ulaşım modu, limanları, uluslararası lojistik merkezi ve ulaşım altyapısıyla önemli bir avantaja sahip olduğunu belirten Karaaslan, “Coğrafyasıyla merkez konumda bulunan Samsun’umuzun bu kimliğinin daha da öne çıkması için ulaştırma imkanlarının gelişmesi çok önemlidir. Sn. Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve AK Parti İl Başkanımız ile ortak akıl ve istişareyle çalışıyor; Samsun’un, hinterlandındaki gücünün artmasını hedefliyoruz. Samsun’umuzu 2023 hedeflerine ve ötesine en güçlü şekilde taşımak için potansiyelini etkin kullanması adına çalışmaya devam ediyoruz” görüşünü paylaştı.

 

TİCARİ TAŞIMACILIK İVME KAZANACAK

Modernizasyonu gerçekleştirilen tarihi Samsun-Sivas Kalın Demiryolu Hattı’nda ilk yük treni deneme seferlerinin 4 Mayıs’ta başladığını anımsatan Karaaslan, “Ülkemizin en büyük modernizasyon projesi ile eski rayların tamamı yenilendi, seyahat süresi 3 saatten fazla kısaldı, hat kapasitesi yüzde 50 arttı. İç Anadolu’yu Samsun limanına ulaştıran bu hat ticaretin daha da gelişmesine önemli katkı sunacak, ticari taşımacılık ivme kazanacak. Bu vesileyle Sn. Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

İHALESİ YARIN YAPILACAK

Kalkınmanın en önemli unsurlarından birinin ulaştırma ve iletişim sektörü olduğunu belirten Karaaslan, “Bu nedenle Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde AK Parti olarak ulaştırma ve altyapı alanına özel önem veriyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız ile gerçekleştirdiğimiz ve son derece verimli geçen toplantıda şehrimizin ulaştırma ve altyapıya dair taleplerini iletme imkânı bulduk. Toplantıda Samsun’umuzun şehir içi ve şehirlerarası ulaşımında yaşanan aksaklık ve eksiklikleri giderme, geliştirme yolunda devam eden çalışmalarımızı ve yeni projeleri değerlendirdik. Bir süredir çözüm bekleyen en önemli meselelerden biri olan ve yakından takip ettiğimiz Havza-Vezirköprü bölünmüş kara yolu yapım ihalesi yarın gerçekleşecek. Havza ve Vezirköprü ilçelerimiz ile Samsun’umuza hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Toplantıya Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Başkanı Ersan Aksu ile Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu katıldı.

 

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali balbal
    1 ay önce
    Sayın bakan ve yetkili kişiler... Samsun'un önemli projesi Havza Vezirköprü yolu mudur? Sadece bunu mu konuştunuz? Hani nerede Samsun doğu-bati çevre yolu projesi? Bitmedi yılan hikayesine dönen Samsun Ankara yht projesi bitmedi sehir hastanesi, havalimani terminal binasi. Bitmedi koskoca Samsunda olmayan adli tip kurumu hangisini sayim bunlar 8 10 sene once verilen sozler havza yolu daha dunku proce ama siz goz boyamak icin bu kucuk projeyi ele almissiniz digerleri nerde bir daha secimlere malzeme olarakmi bekletiyorsunuz 10 senedidir beklettiginiz gibi. Bu toplantida sadece bunumu ele aldiniz? Samsunu kandirmaktan bikmadiniz ama biz sizin yalanlarinizdan biktik ltf dusun SAMSUNUN yakasindan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Santral değil, katliam projesi
Santral değil, katliam projesi
Canım Dayım filmi ekibi Kaffa Kaffe Marina'da kafa dağıttı
Canım Dayım filmi ekibi Kaffa Kaffe Marina'da kafa dağıttı