• Reklam
Samsun’un 4 ilçesinde 189 personel alımı yapılacak!

Samsun’un 4 ilçesinde 189 personel alımı yapılacak!

Bafra, Alaçam, 19 Mayıs ve Yakakent’te, İŞKUR aracılığıyla okulların temizliği, bakım ve onarımı için Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 189 personel alımı yapılacak

11 Eylül 2018 - 10:42

Samsun'un Bafra İlçesinde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR aracılığı ile okulların temizliği, bakım ve onarımı için Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Bafra ve bağlı ilçelerine  (Alaçam, 19 Mayıs ve Yakakent ) 189 kişilik personel alımı yapılacak. İlçe bazında İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevlendirilecek temizlik personelinin dağılımı, Bafra 111 kişi, Alaçam 37 kişi, 19 Mayıs 26 kişi ve Yakakent 15 kişi olarak alınacak.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Toplum Yararına Programı kapsamında başvurular İŞKUR üzerinden alınırken, konuyla ilgili açıklamada bulunan Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Erginlik, “10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında başvurular başlamış olup, Toplum Yararına Milli Eğitim Müdürlüklerimizde temizlik görevlisi olarak 9 ay görev almak isteyen işsizler başvuracaklardır. Başvuranlar içerisinde noter kurası ile katılımcılar belirlenecektir. Noter kurası ile belirlenen katılımcılar 01 Ekim 2018 tarihinde çalışmaya başlayacaklardır” diye konuştu.

TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Başvuru şartlarını sayan Yakup Erginlik, “Kuruma kayıtlı işsiz olmak. 18 yaşını tamamlamış olmak. Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak. Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç). TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak. İş gücünün ikamet edilen şehirde olması gerekir” bilgisini verdi.

Kaynak: Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkanlığına Urkaya seçildi
Başkanlığına Urkaya seçildi
İnsülin direncinin belirtilerine dikkat
İnsülin direncinin belirtilerine dikkat