Samsun haber- Salih Aydın, 18 Kasım 1995 tarihinde Balıkesir'in Bandırma ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bandırma'da tamamladı, ardından Ankara, Keçiören'de lise eğitimine devam etti. 2013 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü'ne girip 2017 yılında başarıyla mezun oldu. Salih Aydın, devlet kariyerine Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Seçim Müdürlüğü'nde adım attı. 2019 yılında atanarak seçim müdürü olarak Van’ın Özalp ilçesinde 3,5 yıl görev yaptı. Daha sonra Kırklareli, Demirköy ilçesine atanarak 10 ay boyunca başarılı bir şekilde görevini sürdürdü.
KAYMAKAMLIK KARİYERİNE HIZLI BİR GEÇİŞ
16 Ekim 2022 tarihinde açılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak, 2 Haziran 2023 tarihinde Çanakkale Kaymakam adayı olarak göreve başlayan Salih Aydın, stajını Bayburt'ta tamamladı. Daha sonra Koordinatör Kaymakam olarak Adıyaman'a atanmış ve ardından Kayseri’nin Sarız ilçesinde görev yaparken, İçişleri Bakanlığının takdiri ile Samsun’un Yakakent ilçesine atanarak görevine devam ediyor.
Ebubekir YILMAZ
Samsun valisi Osman Kaymak gibi mutevazi ve halktan olmayi basaran tum kamu yoneticilerine saygi sevgiler.... evlatlarinin kim oldugnu kimse bilmez,baban ne is yapiyor diyene ; "memur" diyecek edebe sahipler...
Samsun'un kaymakamı devletin resmi odasında İstanbul takımı logosunu sergiliyor. Şahsi bürosu gibi süslemiş ne güzel. Bunu düşenemeyecek durumdakilere kaynakamlık kariyerine hızlı bir geçiş yaptırılıyor. Ne güzel TR be
Helal olsun gorev yapmadıgı yer kalmamış 28 yasında hak etmiş demekki başarılar böyle genc yaşta boyle bir gorev almak bence gurur verici tüm genclerimiz daha iyi bir yere gelsin vatana millete hayırları olmasını temenli ediyorum saygı ve sevgiyle var olsun türk gencligi
Askerlik yapmış mı kaymakamımız
Torbili nerden acaba
samsunumuza hoş geldiniz kaymakambey !
Rabbim genç kaymakam bey,in hep yanında olsun.Doğru ve adil kararlar verip hayırlı hizmetlerde bulunsun inşallah.Rabbim ayağına taş değdirmesin.