Amasya'da 21 yıl önce vatani görevi yaparken izne geldiği Samsun'da denize balıklama atladıktan sonra yaşadığı kaza sonrası hastanede bir ay yoğun bakım gören Nuri Şirin, bedensel engelli olarak yaşamını tekerlekli sandalye üzerinde sürdürmek zorunda kaldı. Ancak 2010 yılında bir dernek aracılığıyla spor ve sanatla tanışmasıyla birlikte hayatında önemli bir dönüm noktası yaşadı. Öncelikle masa tenisine yönelen Şirin, daha sonra yağlı boya resim yapmaya başladı.
SPOR VE SANAT HAYATIMI DEĞİŞTİRDİ
Son dönemde Atakum Engelsiz Yaşam Merkezi'nde aktif olarak yer alan Şirin, boccia ve masa tenisi gibi sporları sürdürmenin yanı sıra resim yaparak da zamanını değerlendiriyor. Kendisiyle yapılan röportajda, denize atladıktan sonra omurilik felci geçirdiğini ve bir süre yaşama sevincini kaybettiğini belirten Şirin, dernek aracılığıyla spora ve sanata yönlendirilmesinin hayatını değiştirdiğini ifade etti. MASA TENİSİNDEN SONRA BOCCİADA DA HEDEF ALTIN
Masa tenisinde Türkiye şampiyonalarında altın madalya kazandığı gibi, boccia sporunda da başarılar elde etmeyi hedefleyen Şirin, "Hedefim masa tenisinde ve bocciada milli takım, inşallah yurt dışında ülkemizin bayrağını göndere çekmek. Biraz daha resimlerimi çoğaltıp sergi açma niyetindeyim. İnşallah beğeniler daha da çok olur. Sportif ve sanatsal faaliyetler hayatıma çok renk ve enerji kattı. Herkesin bir uğraşı olması gerekiyor." GÜÇLÜ KİŞİLİĞE SAHİP
Atakum Engelsiz Yaşam Merkezi'nde görsel sanatlar öğretmeni olan Sedef Zeynep Ağırlar ise Şirin'in ince motor becerilerini kaybetmiş olmasına rağmen sanata olan ilgisinin ve resim yeteneğinin güçlü olduğunu vurguluyor. Ağırlar, Şirin'in eline taktığı aparatlarla sanatını ve sporcu kişiliğini sürdürdüğünü ifade ediyor. AA
Son dönemde Atakum Engelsiz Yaşam Merkezi'nde aktif olarak yer alan Şirin, boccia ve masa tenisi gibi sporları sürdürmenin yanı sıra resim yaparak da zamanını değerlendiriyor. Kendisiyle yapılan röportajda, denize atladıktan sonra omurilik felci geçirdiğini ve bir süre yaşama sevincini kaybettiğini belirten Şirin, dernek aracılığıyla spora ve sanata yönlendirilmesinin hayatını değiştirdiğini ifade etti. MASA TENİSİNDEN SONRA BOCCİADA DA HEDEF ALTIN
Masa tenisinde Türkiye şampiyonalarında altın madalya kazandığı gibi, boccia sporunda da başarılar elde etmeyi hedefleyen Şirin, "Hedefim masa tenisinde ve bocciada milli takım, inşallah yurt dışında ülkemizin bayrağını göndere çekmek. Biraz daha resimlerimi çoğaltıp sergi açma niyetindeyim. İnşallah beğeniler daha da çok olur. Sportif ve sanatsal faaliyetler hayatıma çok renk ve enerji kattı. Herkesin bir uğraşı olması gerekiyor." GÜÇLÜ KİŞİLİĞE SAHİP
Atakum Engelsiz Yaşam Merkezi'nde görsel sanatlar öğretmeni olan Sedef Zeynep Ağırlar ise Şirin'in ince motor becerilerini kaybetmiş olmasına rağmen sanata olan ilgisinin ve resim yeteneğinin güçlü olduğunu vurguluyor. Ağırlar, Şirin'in eline taktığı aparatlarla sanatını ve sporcu kişiliğini sürdürdüğünü ifade ediyor. AA