Samsunlu ressam Demet Akman, bu yıl 4.'sü gerçekleştirilen ‘ArtContact İstanbul’ sergisine katıldı. Bu prestijli etkinlik, sanat dünyasının önemli isimlerini ve eserlerini bir araya getiren uluslararası bir sanat platformu olarak dikkat çekiyor.
40’TAN FAZLA ÜLKEDEN SANATÇILAR
Sergide, 100'ü aşkın katılımcı ve 40'tan fazla ülkeden sanatçının binlerce eseri yer aldı. Bu geniş yelpazede, sanatseverler çeşitli kültürler ve tarzlarla buluşma fırsatı yakaladı. ArtContact İstanbul, yalnızca sanat eserlerinin sergilendiği bir alan değil, aynı zamanda söyleşiler, konserler, konferanslar, workshoplar ve projeler gibi etkinliklerle de sanat dolu bir atmosfer sunuyor.
SANATTA ENGEL YOK VAKFI İLE İŞ BİRLİĞİ
Demet Akman, sergiye Sanatta Engel Yok Vakfı ile iş birliği içinde katıldı. Bu vakıf, sanatta engelleri aşmayı hedefleyen projeleriyle tanınmakta ve Akman'ın katılımı, vakfın misyonunu destekleyen önemli bir adım olarak değerlendirildi.
ZEYTİN AĞACI SERİSİ İLE SERGİDE
Sanatçı Akman, sergide ‘Zeytin Ağacı’ serisinden 4 eserini sanatseverlerle buluşturdu. Bu seride yer alan eserler, doğal güzellikleri ve yaşamın farklı yönlerini yansıtan derin bir anlam taşıyor. Akman’ın zeytin ağaçlarına duyduğu hayranlığı ve bu ağaçların sanatındaki etkisini yansıtan eserleri, sergi ziyaretçilerinin büyük ilgisini çekti.
Ersin SARIALİOĞLU
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665d7fe4465e5.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665d7fefbba19.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665d7ffad12c4.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665d80652acd0.jpg)
![](https://www.gazetegercek.com.tr/images/files/2024/06/665d8037201c0.jpg)
Ersin SARIALİOĞLU